Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië veroordeelt twee mannen tot celstraf voor stadionramp

Indonesië veroordeelt twee mannen tot celstraf voor stadionramp

SOERABAJA (ANP/AFP) - Een Indonesische rechtbank heeft twee mannen tot celstraffen veroordeeld vanwege de stadionramp waarbij in oktober vorig jaar 135 mensen om het leven kwamen. Het zijn de eerste gerechtelijke veroordelingen voor de stadionramp.

Een man die betrokken was bij de organisatie van de wedstrijd kreeg anderhalf jaar cel voor "nalatigheid waardoor mensen stierven". Een veiligheidsbeambte kreeg een jaar celstraf opgelegd, eveneens voor nalatigheid.

Het drama in het Kanjuruhan stadion behoort tot de grootste stadionrampen ooit. Na afloop van een wedstrijd in Malang in Oost-Java tussen de clubs Arema FC uit Malang en Persebaya Surabaya uit Soerabaja ontstonden rellen. Duizenden supporters van beide teams bestormden het veld. De politie zette traangas in om de fans te verdrijven. Tientallen mensen kwamen om in het gedrang op het veld, anderen overleden later in ziekenhuizen.

Traangas

Volgens een onderzoek van de Indonesische mensenrechtencommissie was het gebruik van traangas de hoofdoorzaak van het gedrang op het veld. De FIFA heeft de inzet van traangas in voetbalstadions als maatregel om menigtes onder controle te houden, verboden.

Over de straf van drie politieagenten die zijn aangeklaagd in de zaak wordt op een later moment beslist.

Meer uit Buitenland

Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

6 minuten geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

31 minuten geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

2 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

2 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

5 uur geleden