
Indonesië verliest bij debuut coach Kluivert ruim van Australië
SYDNEY (ANP) - Patrick Kluivert heeft bij zijn debuut als bondscoach van Indonesië het WK-kwalificatieduel met Australië pijnlijk met 5-1 verloren. Bij een 0-0-stand miste voormalig Feyenoord-verdediger Kevin Diks in de achtste minuut nog een strafschop, waarna Australië in het restant van de eerste helft in Sydney al naar een 3-0-voorsprong uitliep.
Indonesië koos in januari voor Kluivert als bondscoach, na het ontslag van de Zuid-Koreaan Shin Tae-yong na vier jaar. De aanstelling sluit aan op het beleid van de laatste jaren om veel in Nederland geboren spelers op te roepen, die een Indonesische achtergrond hebben. Kluivert had tegen Australië basisplaatsen voor onder anderen FC Twente-verdediger Mees Hilgers en debutant Dean James van Go Ahead Eagles.
Diks schoot in de openingsfase vanaf elf meter hard op de kruising. De Australiër Martin Boyle was in de achttiende minuut vanaf de strafschopstip wel trefzeker. Ook Nishan Velupillay, Lewis Miller en Jackson Irvine (twee keer) scoorden voor de thuisploeg. Nijmegenaar Ole Romeny maakte bij zijn debuut het enige Indonesische doelpunt.
Australië neemt door de zege afstand van Indonesië in de strijd om de tweede plek in de WK-kwalificatiepoule, die recht geeft op rechtstreekse plaatsing. Japan leidt met 16 punten, gevolgd door Australië (10). Indonesië staat met Bahrein, Saudi-Arabië en China op 6 punten. Het land heeft nog drie groepsduels te gaan.
Meer uit Voetbal
CHARLOTTE (ANP) - Chelsea heeft met drie doelpunten in de verlenging Benfica met 4-1 uitgeschakeld op het WK voor clubs in de VS. Christopher Nkunku, Pedro Neto en Kiernan Dewsbury-Hall scoorden in negen minuten tijd. Chelsea treft in de kwartfinales van het toernooi het Braziliaanse Palmeiras.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Engeland hebben op het Europees kampioenschap in Slowakije hun titel uit 2023 geprolongeerd. De ploeg van bondscoach Lee Carsley, die in de halve eindstrijd Jong Oranje had uitgeschakeld (2-1), was in de finale na verlenging met 3-2 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Duitsland. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.
9 uur geledenDIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Paul Pogba hervat zijn voetballoopbaan na een dopingschorsing bij AS Monaco. De 32-jarige Franse middenvelder ondertekende een tweejarig contract bij de club uit de Ligue 1.
11 uur geledenLEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.
1 dag geleden