
Indonesië stelt Kluivert voor twee jaar aan als bondscoach
JAKARTA (ANP) - Patrick Kluivert is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Indonesië. De oud-international van Oranje heeft een contract getekend voor twee jaar en krijgt als eerste opdracht om zich te plaatsen voor het WK van volgend jaar. Daarbij krijgt de 48-jarige voormalige spits hulp van zijn assistenten Alex Pastoor en Denny Landzaat.
Kluivert had eind 2023 zijn laatste trainersklus, bij het Turkse Adana Demirspor. Eerder was hij onder meer bondscoach van Curaçao en assistent bij het Nederlands elftal.
Indonesië ontsloeg eerder deze week bondscoach Shin Tae-yong uit Zuid-Korea na vier jaar. Het land staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats in de WK-kwalificatie, 1 punt achter Australië. De nummers 1 en 2 in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers 3 en 4 gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken.
Bij Indonesië spelen tegenwoordig veel voetballers met ook Nederlandse roots. Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen voor het eerst een wedstrijd verloren. De Italiaanse club Como versloeg de Amsterdammers zondagavond in eigen stadion met 3-0. Het betrof de finale van de Como Cup, waar verder ook Celtic en Al-Ahli aan meededen.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Engelse voetbalsters kon zondagavond na de finale tegen Spanje maar moeilijk beseffen dat ze weer de Europese titel had gewonnen. "Ik kan het niet geloven. Het woord 'team' beschrijft echt wie we zijn. Ik ben zo trots op mijn speelsters", sprak de Nederlandse na de zege na strafschoppen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Met zijn tiende ritzege in de Tour de France werd de aankomst op de Champs-Élysées voor Wout van Aert een heel bijzondere. Vier jaar geleden won de Belg van Visma - Lease a Bike al de slotrit op de beroemde boulevard. Dit jaar ging er een spectaculaire finale met drie keer de Côte de la Butte Montmartre aan vooraf.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Timo Braasch van Vitesse heeft afgelopen week zijn functie neergelegd. Dat maakte de club uit Arnhem zondag bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de komst van Viktor Gyökeres bevestigd. De 27-jarige spits komt over van Sporting Portugal, de club waarvoor hij 97 doelpunten in 102 duels maakte.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een oefenwedstrijd tegen Athletic Club uit Bilbao gewonnen. Aanwinst Alassane Pléa en Joey Veerman maakten de doelpunten voor de thuisploeg in het Philips Stadion (2-1).
1 dag geledenBASEL (ANP) - Sarina Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van de vorige ontmoetingen met Spanje. "We hebben de laatste jaren vaak tegen elkaar gespeeld", blikte ze op een persconferentie vooruit op de finale van zondag van het EK voor voetbalsters in het Zwitserse Basel. "We hebben een dag meer rust gehad omdat onze halve finale eerder was. Hopelijk helpt dat ons een beetje."
1 dag geleden