
Indonesië sluit vanaf 1 januari grenzen vanwege coronamutatie
JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië sluit vanaf 1 januari de grenzen voor buitenlandse reizigers uit angst voor mutaties van het coronavirus. De grenssluiting duurt twee weken.
In het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika zijn mutaties van het longvirus aangetroffen die besmettelijker zijn dan andere varianten. Andere landen sloten ook al de grenzen of ze weren reizigers uit landen waar de variant is opgedoken. Onder meer in Nederland zijn al besmettingen aangetroffen.
Indonesië scherpte de regels een paar dagen geleden nog aan. Toen werden reizigers uit het Verenigd Koninkrijk al geweerd. De quarantaineregels voor andere Europeanen en Australiërs werden ook strenger.
Het aantal vastgestelde coronabesmettingen in Indonesië staat op ruim 719.000, dat zijn er ruim 40.000 minder dan in Nederland. Het dodental ligt op ruim 21.000. Het land is al begonnen met het inenten van mensen tegen het virus.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
8 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
24 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
24 minuten geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt de Europese Unie ook niet te lukken om de uitgestelde deadline voor nieuwe klimaatplannen te halen, melden meerdere EU-bronnen. De deadline voor die zogeheten NDC's was al opgeschoven van februari naar september.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo wil de koers van zijn voorganger Franciscus voortzetten, bijvoorbeeld wat de positie van lhbti'ers en die van vrouwen binnen de kerk betreft. Maar hij plant geen verdere hervormingen, zei hij in zijn eerste interview als hoofd van de katholieke kerk.
2 uur geleden