
Indonesië schrapt omstreden verkiezingswet na grote protesten
JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische regering heeft na grote protesten een omstreden verkiezingswet voorlopig teruggetrokken. Demonstranten probeerden het parlementsgebouw binnen te dringen en de politie moest ingrijpen met traangas en een waterkanon.
Ze waren boos over een wetsvoorstel, dat een uitspraak van het grondwettelijk hof ongedaan moest maken. Als de bondgenoten van president Joko Widodo, beter bekend als Jokowi, de wet door het parlement hadden kunnen loodsen, zou dat betekenen dat een van Jokowi's grootste tegenstanders zou worden uitgesloten van de verkiezingen voor de belangrijke gouverneurspost in hoofdstad Jakarta. Bovendien zou de jongste zoon van de president dan juist wel mee mogen doen aan lokale verkiezingen in Centraal Java komende november. Hij is eigenlijk nog te jong om zich verkiesbaar te stellen.
De demonstranten droegen borden waarop stond dat Widodo de democratie vernietigt. Sommigen stichtten brandjes bij de hekken van het parlementsgebouw. Ook in andere steden braken donderdag protesten uit, waarop de regering besloot het wetsvoorstel terug te trekken.
Huidig regeringstermijn
Maar het voorstel is niet helemaal van tafel. De parlementsvoorzitter heeft gezegd dat het voorstel niet meer wordt behandeld onder de huidige regeringstermijn. Die loopt nog maar tot oktober, als Widodo's aftreedt en plaatsmaakt voor Prabowo Subianto.
Widodo's oudste zoon wordt dan vicepresident, een functie waar hij eigenlijk ook te jong voor is. Het grondwettelijk hof, dat destijds werd voorgezeten door de zwager van de president, maakte een uitzondering voor hem. Activisten beschuldigen Widodo ervan dat hij een politieke dynastie probeert te creëren.
Meer uit Buitenland
STATHERN (ANP) - Een 76-jarige verdachte is in Engeland opgepakt voor het vergiftigen van kinderen op een zomerkamp. Acht kinderen werden uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht.
24 minuten geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - Een Franse kleuterleidster is aangeklaagd voor verkrachting en aanranding van negen kinderen, meldt justitie in het Zuid-Franse Montpellier. De 59-jarige vrouw werd gearresteerd nadat de autoriteiten een onderzoek hadden ingesteld na klachten van de families van twee kinderen op een kleuterschool in het dorp Vic-la-Gardiole.
28 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het parlement van Oekraïne heeft ingestemd met het herstel van de onafhankelijkheid van de twee belangrijkste anticorruptiediensten. De aanpassing van de wet volgt op kritiek van de bevolking, EU-functionarissen en bondgenoten.
50 minuten geledenARIADNE/AJACCIO (ANP) - Een toeristentreintje heeft ten zuidwesten van de Corsicaanse stad Ajaccio op een rotonde een verkeersongeluk gehad, waarbij veel gewonden zijn gevallen. Plaatselijke media melden dat de achterste wagon van het treintje op een rit langs de kust in Ariadne zou zijn gekanteld. Volgens de eerste mediaberichten vervoerde het treintje ongeveer dertig personen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani is op bezoek in Moskou en zei dat de nieuwe Syrische regering Rusland "aan onze kant wil hebben". Zijn Russische collega Sergej Lavrov zei dat Rusland klaarstaat om Syrië bij de wederopbouw te helpen. Hij hoopt dat de Syrische president Ahmed al-Sharaa 15 oktober naar een top van Rusland en de Arabische Liga komt.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse jihadist Osama Krayem is door een rechtbank in Stockholm tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens terrorisme en een oorlogsmisdaad, melden Zweedse media. Hij was in 2014 in Syrië en betrokken bij de executie van de Jordaanse piloot Muath al-Kasasbeh.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het dodental door de recente hevige regenbuien en overstromingen in Beijing is gestegen naar 44. Er zijn nog negen vermisten. Dat heeft een lokale topfunctionaris donderdag bekendgemaakt, berichten Chinese staatsmedia.
4 uur geleden