Indonesië ontslaat bondcoach Shin, Kluivert genoemd als opvolger
JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische voetbalbond heeft bondscoach Shin Tae-yong ontslagen. De Zuid-Koreaan stond vier jaar aan het hoofd van de nationale ploeg, waarvoor tegenwoordig veel spelers uit het Nederlandse betaald voetbal uitkomen. Directeur Erick Thohir van de bond gaf in een persconferentie aan dat het Indonesische team "nieuw leiderschap" nodig heeft.
Thohir vertelde dat de opvolger van Shin op 11 januari wordt gepresenteerd, maar hij weigerde een naam te noemen. Volgens De Telegraaf en voetbalmagazine VI gaat het om Patrick Kluivert, de oud-spits van onder meer Ajax, AC Milan, FC Barcelona en het Nederlands elftal. Kluivert was eerder bondscoach van Curaçao.
Indonesië wil zich kwalificeren voor het WK van 2026 en staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats, 1 punt achter Australië. De nummers één en twee in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers drie en vier gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken op plaatsing voor het WK.
Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
48 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
4 uur geleden