Indonesië ontslaat bondcoach Shin, Kluivert genoemd als opvolger
JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische voetbalbond heeft bondscoach Shin Tae-yong ontslagen. De Zuid-Koreaan stond vier jaar aan het hoofd van de nationale ploeg, waarvoor tegenwoordig veel spelers uit het Nederlandse betaald voetbal uitkomen. Directeur Erick Thohir van de bond gaf in een persconferentie aan dat het Indonesische team "nieuw leiderschap" nodig heeft.
Thohir vertelde dat de opvolger van Shin op 11 januari wordt gepresenteerd, maar hij weigerde een naam te noemen. Volgens De Telegraaf en voetbalmagazine VI gaat het om Patrick Kluivert, de oud-spits van onder meer Ajax, AC Milan, FC Barcelona en het Nederlands elftal. Kluivert was eerder bondscoach van Curaçao.
Indonesië wil zich kwalificeren voor het WK van 2026 en staat na zes van de tien wedstrijden op de derde plaats, 1 punt achter Australië. De nummers één en twee in de poule gaan rechtstreeks naar het WK. De nummers drie en vier gaan door naar een volgende ronde en blijven kans maken op plaatsing voor het WK.
Onder anderen Calvin Verdonk, Thom Haye, Mees Hilgers en Eliano Reijnders hebben in de afgelopen periode interlands gespeeld voor Indonesië.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
16 uur geleden