Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië nodigt Oekraïense president uit voor grote G20-top

Indonesië nodigt Oekraïense president uit voor grote G20-top

KIEV (ANP) - Indonesië heeft het door Rusland aangevallen Oekraïne uitgenodigd voor de grote top van de zogenoemde G20, de groep van twintig belangrijkste economieën, waaronder ook Rusland.

In een tweet bedankt de Oekraïense president Volodimir Zelenski zijn Indonesische collega voor de uitnodiging. Die volgt na de oproep van de Amerikaanse president Joe Biden om Oekraïne ook te laten deelnemen als Rusland niet uit de groep wordt gezet. Biden vindt eigenlijk dat de G20 Rusland moet weren vanwege de Russische invasie van Oekraïne.

Andere G20-leden als China en Indonesië willen Rusland niet uit de groep gooien. Indonesië, dat op het ogenblik de G20 voorzit, heeft voor de top midden november Rusland uitgenodigd en president Vladimir Poetin is van plan de top bij te wonen.

De G20 is gericht op economische samenwerking en stabiliteit.

Meer uit Buitenland

Afghanistan claimt vergeldingsaanvallen op Pakistan

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.

19 minuten geleden
Tsjechië neemt afstand van NAVO-afspraak hoger defensiebudget

PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.

46 minuten geleden
Trump mag van rechter door met bouw balzaal Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van de rechter doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Een erfgoedorganisatie had een rechtszaak aangespannen, maar de rechter ziet geen reden om de bouw te blokkeren.

49 minuten geleden
EU-bureau fraudebestrijding gaat onderzoek doen naar Mandelson

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft aan het Europees Bureau voor fraudebestrijding OLAF gevraagd onderzoek te doen naar voormalig Eurocommissaris Peter Mandelson. "Gezien de omstandigheden en de aanzienlijke hoeveelheid openbaar gemaakte documenten heeft de Europese Commissie OLAF verzocht de zaak te onderzoeken", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.

1 uur geleden
Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over Epstein

CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.

1 uur geleden
Onbekende drone neergehaald bij Frans vliegdekschip

MALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.

2 uur geleden
Rusland wil Telegram mogelijk begin april blokkeren

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.

2 uur geleden