Indonesië neemt zoektocht naar vermiste Nederlandse tiener over
KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Indonesië neemt de zoektocht naar de vermiste 14-jarige Nederlands-Britse jongen over van Maleisië. De jongen is nog niet gevonden nadat hij woensdag door de stroming werd meegetrokken tijdens het scubaduiken. Zijn 46-jarige Britse vader, een 18-jarige Française en de 35-jarige Noorse instructrice zijn gered.
Het gezelschap van vier werd woensdag als vermist opgegeven toen zij na zo'n veertig minuten duiken niet terugkeerden bij hun boot. Ze waren gaan duiken vlak bij het eiland Pulau Tokong Sanggol voor de kust in het zuidoosten van Maleisië.
De lokale politie denkt dat de jongen naar Indonesische wateren is gesleurd door de stroming. "Gezien de zeestroming en de plek waar de andere slachtoffers zijn gevonden, denken we dat de kans groot is dat hij niet meer in Maleisische wateren is", aldus de politiechef. Maleisië blijft wel betrokken bij de zoektocht.
Hulp
In de zoektocht worden helikopters, vliegtuigen, duikers en jetski's ingezet om in een groot gebied naar de 14-jarige te kunnen zoeken. Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet eerder weten consulaire hulp te bieden aan de moeder van de tiener.
De instructrice van het groepje werd donderdag als eerste gered. De vrouw zei te zijn weggerukt door de sterke stroming. De kapitein van de boot die hen naar het eiland bracht is aangehouden nadat hij positief was getest op drugsgebruik.
Afgedreven
De zaterdag geredde man en jonge vrouw zijn naar een ziekenhuis gebracht en verkeren volgens de politie buiten levensgevaar. Ze waren een flink eind naar het zuiden afgedreven.
De regio waar de groep dook is een populair toeristengebied met veel resorts. Touroperators in het gebied is gevraagd alle duik- en snorkeltrips voorlopig te staken om het zoeken te vergemakkelijken.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.
4 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenVENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.
4 uur geledenOVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
10 uur geleden