Indonesië neemt na jaren vertraging hogesnelheidstrein in gebruik
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Indonesië heeft voor het eerst een hogesnelheidslijn in gebruik genomen. Reizigers kunnen in 45 minuten van hoofdstad Jakarta naar de stad Bandung rijden in een trein met een topsnelheid van 350 kilometer per uur. Die reis van 140 kilometer nam voorheen ongeveer drie uur in beslag over het spoor.
President Joko Widodo sprak tijdens de officiële opening trots over de eerste hogesnelheidslijn van Zuidoost-Azië. Het project is evenwel geplaagd door problemen, zoals kostenoverschrijdingen en vertraging. De aanleg had eigenlijk in 2019 afgerond moeten worden en heeft omgerekend 6,8 miljard euro gekost, veel meer dan aanvankelijk was begroot.
De snelle trein wordt Whoosh genoemd. Die afkorting is volgens Widodo geïnspireerd door het geluid van een trein op hoge snelheid. Indonesië bouwde de spoorlijn samen met China. Het project maakte deel uit van het grote Chinese infrastructuurproject dat officieel het Belt and Road Initiative heet. Het Chinese China Railway International was nauw betrokken bij de aanleg van de spoorverbinding.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
2 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
4 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
5 uur geleden