Indonesië neemt na jaren vertraging hogesnelheidstrein in gebruik
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Indonesië heeft voor het eerst een hogesnelheidslijn in gebruik genomen. Reizigers kunnen in 45 minuten van hoofdstad Jakarta naar de stad Bandung rijden in een trein met een topsnelheid van 350 kilometer per uur. Die reis van 140 kilometer nam voorheen ongeveer drie uur in beslag over het spoor.
President Joko Widodo sprak tijdens de officiële opening trots over de eerste hogesnelheidslijn van Zuidoost-Azië. Het project is evenwel geplaagd door problemen, zoals kostenoverschrijdingen en vertraging. De aanleg had eigenlijk in 2019 afgerond moeten worden en heeft omgerekend 6,8 miljard euro gekost, veel meer dan aanvankelijk was begroot.
De snelle trein wordt Whoosh genoemd. Die afkorting is volgens Widodo geïnspireerd door het geluid van een trein op hoge snelheid. Indonesië bouwde de spoorlijn samen met China. Het project maakte deel uit van het grote Chinese infrastructuurproject dat officieel het Belt and Road Initiative heet. Het Chinese China Railway International was nauw betrokken bij de aanleg van de spoorverbinding.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
15 minuten geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
5 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
6 uur geleden