Indonesië neemt na jaren vertraging hogesnelheidstrein in gebruik
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Indonesië heeft voor het eerst een hogesnelheidslijn in gebruik genomen. Reizigers kunnen in 45 minuten van hoofdstad Jakarta naar de stad Bandung rijden in een trein met een topsnelheid van 350 kilometer per uur. Die reis van 140 kilometer nam voorheen ongeveer drie uur in beslag over het spoor.
President Joko Widodo sprak tijdens de officiële opening trots over de eerste hogesnelheidslijn van Zuidoost-Azië. Het project is evenwel geplaagd door problemen, zoals kostenoverschrijdingen en vertraging. De aanleg had eigenlijk in 2019 afgerond moeten worden en heeft omgerekend 6,8 miljard euro gekost, veel meer dan aanvankelijk was begroot.
De snelle trein wordt Whoosh genoemd. Die afkorting is volgens Widodo geïnspireerd door het geluid van een trein op hoge snelheid. Indonesië bouwde de spoorlijn samen met China. Het project maakte deel uit van het grote Chinese infrastructuurproject dat officieel het Belt and Road Initiative heet. Het Chinese China Railway International was nauw betrokken bij de aanleg van de spoorverbinding.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
45 minuten geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
9 uur geleden