Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië: Lavrov gezond na controle in ziekenhuis

Indonesië: Lavrov gezond na controle in ziekenhuis

DENPASAR (ANP/RTR/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov is na aankomst in Indonesië naar het ziekenhuis gebracht. Het Indonesische ministerie van Gezondheid zegt dat hij zowel op zondag als op maandag langs is geweest voor een "controle", maar dat hij "godzijdank gezond" is.

Het persbureau AP meldde eerder op basis van anonieme bronnen dat Lavrov naar het ziekenhuis was gebracht en dat het om problemen met zijn hart zou zijn gegaan. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken ontkende meteen en liet weten dat het "natuurlijk nepnieuws" was. Het ministerie deelde een video waarin Lavrov glimlacht en zegt dat de berichten over hem niet nieuw zijn onderdeel zijn van "een politiek spel". "Ze schrijven al tien jaar dat onze president ziek is."

Het Russische staatspersbureau TASS meldt dat Lavrov in zijn hotel is op het eiland Bali en zich voorbereidt op de G20-top, waarvoor hij in Indonesië is.

Lavrov is bij de G20 de vervanger van president Vladimir Poetin, die in Moskou blijft. Zijn aanwezigheid in Indonesië zorgt voor ongemak bij de andere deelnemers. Westerse landen hebben erop aangedrongen Rusland te weren van de top vanwege de Russische oorlog in Oekraïne, maar gastheer Indonesië wilde dat niet. Volgens de Britse krant The Guardian wordt er geen groepsfoto gemaakt omdat de westerse leiders niet met Lavrov willen poseren.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

1 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

5 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

6 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

6 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

6 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

8 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

8 uur geleden