Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië kondigt exportverbod bauxiet aan

Indonesië kondigt exportverbod bauxiet aan

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië verbiedt volgend jaar de export van bauxiet, kondigde president Joko Widodo aan. Het Zuidoost-Aziatische land is de op vijf na grootste exporteur van het erts voor de productie van aluminium. De ingreep kan op de korte termijn de prijzen opdrijven voor het veelgebruikte metaal, dat onder andere in drankblikjes, koelkasten en vliegtuigen zit.

Het exportverbod gaat in de tweede helft van 2023 in. Jokowi, zoals de Indonesische president ook wel wordt genoemd, hoopt dat daarna meer bauxiet in eigen land wordt verwerkt. Daardoor blijft "de toegevoegde waarde in het land, ten behoeve van de vooruitgang en welvaart van het volk", zei hij via videosite YouTube.

Het is niet de eerste protectionistische ingreep van Indonesië onder Jokowi en zal volgens hem zelf ook niet de laatste zijn. Eerder beperkte hij de uitvoer van nikkel, een belangrijke grondstof voor bijvoorbeeld accu's van elektrische auto's. De Wereldhandelsorganisatie oordeelde na een klacht van de Europese Unie dat Indonesië internationale regels over vrijhandel schond. Jakarta is tegen die beslissing in beroep gegaan.

Indonesië, de grootste economie van Zuidoost-Azië, wil zijn natuurlijke hulpbronnen meer en meer binnen de eigen landsgrenzen verwerken in plaats van ze direct te verkopen aan het buitenland. Eerder deze maand verklaarde Jokowi dat Indonesië niet streeft naar een volledig open economie, omdat zo'n model de groei van bijvoorbeeld Latijns-Amerikaanse landen decennialang op achterstand zou hebben gezet.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

6 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

23 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden