Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië gebruikt traangas en waterkanonnen tegen demonstranten

Indonesië gebruikt traangas en waterkanonnen tegen demonstranten

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De politie in Indonesië heeft donderdag traangas en waterkanonnen gebruikt om demonstranten uit elkaar drijven. Al drie dagen zijn in de hoofdstad Jakarta op verschillende plekken protesten gaande vanwege een controversiële nieuwe arbeidswet. Ook in andere Indonesische steden zijn er protesten losgebarsten.

De politie greep in nadat demonstranten stenen gooiden. De afgelopen twee dagen werden honderden demonstranten, met name jongeren, gearresteerd. Er waren donderdag duizenden beveiligers op de been om te voorkomen dat de demonstranten de hoofdstad zouden bereiken.

De demonstranten zijn tegen een nieuwe arbeidswet die maandag werd goedgekeurd. Volgens de demonstranten ondermijnt de wet arbeidsrechten en doet deze afbraak aan milieubescherming. De regering hoopt met de wetswijziging, die in een keer een hoop wetten op het gebied van belastingen, arbeids- en milieuvoorschriften wijzigt, buitenlandse investeringen aan te trekken.

Meer uit Buitenland

NBC: top Poetin - Trump voorlopig beoogd aan eind van de week

NEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.

2 uur geleden
Media over Oekraïne-deal: Russen mogen veroverd gebied houden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.

3 uur geleden
Voorzitter Europese Raad wil dat Israël afziet van inname Gaza

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, heeft gezegd dat Israël het besluit de stad Gaza te veroveren zou moeten heroverwegen.

3 uur geleden
Von der Leyen vraagt Israël bezetting Gaza-Stad te heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil dat Israël het plan om Gaza-Stad te bezetten niet doorzet. "De beslissing van de Israëlische regering om de militaire operatie in Gaza uit te breiden moet worden heroverwogen", schrijft ze op X.

7 uur geleden
Chinese president Xi belt met Russische ambtgenoot Poetin

BEIJING/NEW DELHI (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over de verwachte ontmoeting van Poetin en president Donald Trump.

7 uur geleden
België ontbiedt ambassadeur om Israëlisch plan voor Gaza-Stad

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft de Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu ontboden. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is van plan om haar te vertellen dat België tegenstander is van het besluit om Gaza-Stad te bezetten.

8 uur geleden
Hamas: Gaza-plan Israël is oorlogsmisdaad en offert gijzelaars op

GAZA-STAD (ANP) - Hamas noemt de Israëlische plannen om Gaza-Stad in te nemen een "oorlogsmisdaad", meldt Al Jazeera. Volgens de organisatie brengt Israël de levens van de gijzelaars in gevaar. "Ze weten dat uitbreiding van de agressie betekent dat zij worden geofferd."

8 uur geleden