Indonesië evacueert duizenden mensen na vulkaanuitbarsting
JAKARTA (ANP/AFP/DPA) - De Indonesische autoriteiten evacueren duizenden mensen na meerdere uitbarstingen van de vulkaan Ruang. Er is een tsunamiwaarschuwing afgegeven en de internationale luchthaven van Manado is gesloten.
Er wordt geprobeerd zo'n 11.000 inwoners uit het gebied te evacueren. Sommige mensen zouden volgens de plaatselijke autoriteiten zelf al in paniek zijn gevlucht. Toeristen worden opgeroepen uit de buurt te blijven.
De eerste eruptie van de vulkaan vond eerder deze week plaats. Toen waren uit voorzorg al achthonderd mensen overgebracht naar het nabijgelegen eiland Tagulandang, maar ook daar vinden nu evacuaties plaats.
Gesteente
Woningen op Tagulandang hebben schade opgelopen door vallend vulkanisch gesteente. De autoriteiten hebben inwoners en gevangenen van het eiland gehaald en per boot naar Likupang gebracht.
De eruptie leidde ook tot het stilleggen van het vliegverkeer op internationale luchthaven van Manado, op zo'n 100 kilometer van de vulkaan. Er werd gevreesd dat vulkanisch as een risico kon vormen voor het vliegverkeer.
Rook
De Ruang is de afgelopen dagen meerdere keren uitgebarsten. Er kwam ook donderdag nog rook uit de vulkaan, die zich op een relatief afgelegen eiland in het noorden van Indonesië bevindt.
Reddingswerkers gebruiken rubberen boten om mensen te evacueren die zich nog in de buurt van de vulkaan bevinden. Ze hebben gevraagd om meer boten zodat ze hun reddingsacties kunnen opvoeren.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
4 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
11 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
14 uur geleden