Indonesië evacueert duizenden mensen na vulkaanuitbarsting
JAKARTA (ANP/AFP/DPA) - De Indonesische autoriteiten evacueren duizenden mensen na meerdere uitbarstingen van de vulkaan Ruang. Er is een tsunamiwaarschuwing afgegeven en de internationale luchthaven van Manado is gesloten.
Er wordt geprobeerd zo'n 11.000 inwoners uit het gebied te evacueren. Sommige mensen zouden volgens de plaatselijke autoriteiten zelf al in paniek zijn gevlucht. Toeristen worden opgeroepen uit de buurt te blijven.
De eerste eruptie van de vulkaan vond eerder deze week plaats. Toen waren uit voorzorg al achthonderd mensen overgebracht naar het nabijgelegen eiland Tagulandang, maar ook daar vinden nu evacuaties plaats.
Gesteente
Woningen op Tagulandang hebben schade opgelopen door vallend vulkanisch gesteente. De autoriteiten hebben inwoners en gevangenen van het eiland gehaald en per boot naar Likupang gebracht.
De eruptie leidde ook tot het stilleggen van het vliegverkeer op internationale luchthaven van Manado, op zo'n 100 kilometer van de vulkaan. Er werd gevreesd dat vulkanisch as een risico kon vormen voor het vliegverkeer.
Rook
De Ruang is de afgelopen dagen meerdere keren uitgebarsten. Er kwam ook donderdag nog rook uit de vulkaan, die zich op een relatief afgelegen eiland in het noorden van Indonesië bevindt.
Reddingswerkers gebruiken rubberen boten om mensen te evacueren die zich nog in de buurt van de vulkaan bevinden. Ze hebben gevraagd om meer boten zodat ze hun reddingsacties kunnen opvoeren.
Meer uit Buitenland
CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
6 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
13 uur geleden