Indivior schikt rechtszaak voor 600 miljoen dollar
WASHINGTON (ANP) - Een dochteronderneming van farmaceutisch bedrijf Indivior heeft vrijdag een aanklacht wegens een misdrijf toegegeven als onderdeel van een schikking van 600 miljoen dollar (515 miljoen euro). Het Amerikaanse ministerie van Justitie had het bedrijf ervan beschuldigd een behandeling voor aan zware pijnstillers (opioïden) verslaafde mensen onrechtmatig te hebben opgedrongen.
"Wanneer een medicijnfabrikant beweert deel uit te maken van een oplossing voor opioïdverslaafden, verwachten we eerlijkheid en openhartigheid jegens overheidsfunctionarissen, evenals de artsen en patiënten die belangrijke behandelbeslissingen nemen op basis van die verklaringen", zei Michael Granston namens het ministerie in een verklaring.
De schikking dient nog wel te worden goedgekeurd door een federale rechter.
Indivior zou miljarden dollars hebben verdiend door artsen en gezondheidszorgorganisaties voor te liegen dat een bepaalde versie van zijn middel tegen pijnstillerverslaving veiliger was dan dat van concurrenten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
5 uur geleden