Indiase stad Mumbai zet zich schrap voor eerste cycloon ooit
MUMBAI (ANP/RTR) - De Indiase metropool Mumbai zet zich schrap voor de eerste tropische cycloon in de geschiedenis die over de stad zal trekken. De storm Nisarga komt aan land in de staten Maharashtra en Gujarat.
Het oog van de storm hangt nu nog boven de Arabische Zee en heeft windsnelheden van meer dan 120 kilometer per uur. Verwacht wordt dat het stormgebied tot een zware cycloon zal uitgroeien voordat het aan land komt.
De autoriteiten hebben inmiddels 100.000 mensen uit het kustgebied geëvacueerd. De grootste containerhaven van Mumbai is voor 24 uur gesloten.
Moessonseizoen
De stad met 20 miljoen inwoners wordt elk jaar gegeseld door hevige regen in het moessonseizoen tussen juni en september. Een tropische storm is echter nieuw.
De stad heeft al flink te lijden van de coronacrisis met 55.000 besmettingen en meer dan 1700 doden. De autoriteiten vrezen dat het gezondheidssysteem verder onder druk komt te staan als er gewonden vallen door de cycloon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
38 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
3 uur geleden