Indiase stad Mumbai zet zich schrap voor eerste cycloon ooit
MUMBAI (ANP/RTR) - De Indiase metropool Mumbai zet zich schrap voor de eerste tropische cycloon in de geschiedenis die over de stad zal trekken. De storm Nisarga komt aan land in de staten Maharashtra en Gujarat.
Het oog van de storm hangt nu nog boven de Arabische Zee en heeft windsnelheden van meer dan 120 kilometer per uur. Verwacht wordt dat het stormgebied tot een zware cycloon zal uitgroeien voordat het aan land komt.
De autoriteiten hebben inmiddels 100.000 mensen uit het kustgebied geëvacueerd. De grootste containerhaven van Mumbai is voor 24 uur gesloten.
Moessonseizoen
De stad met 20 miljoen inwoners wordt elk jaar gegeseld door hevige regen in het moessonseizoen tussen juni en september. Een tropische storm is echter nieuw.
De stad heeft al flink te lijden van de coronacrisis met 55.000 besmettingen en meer dan 1700 doden. De autoriteiten vrezen dat het gezondheidssysteem verder onder druk komt te staan als er gewonden vallen door de cycloon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden