Indiase stad Mumbai zet zich schrap voor eerste cycloon ooit
MUMBAI (ANP/RTR) - De Indiase metropool Mumbai zet zich schrap voor de eerste tropische cycloon in de geschiedenis die over de stad zal trekken. De storm Nisarga komt aan land in de staten Maharashtra en Gujarat.
Het oog van de storm hangt nu nog boven de Arabische Zee en heeft windsnelheden van meer dan 120 kilometer per uur. Verwacht wordt dat het stormgebied tot een zware cycloon zal uitgroeien voordat het aan land komt.
De autoriteiten hebben inmiddels 100.000 mensen uit het kustgebied geëvacueerd. De grootste containerhaven van Mumbai is voor 24 uur gesloten.
Moessonseizoen
De stad met 20 miljoen inwoners wordt elk jaar gegeseld door hevige regen in het moessonseizoen tussen juni en september. Een tropische storm is echter nieuw.
De stad heeft al flink te lijden van de coronacrisis met 55.000 besmettingen en meer dan 1700 doden. De autoriteiten vrezen dat het gezondheidssysteem verder onder druk komt te staan als er gewonden vallen door de cycloon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
7 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
8 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
7 uur geleden