Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase schaker maakt deelnemersveld Tata Steel Chess compleet

Indiase schaker maakt deelnemersveld Tata Steel Chess compleet

WIJK AAN ZEE (ANP) - De organisatie van Tata Steel Chess heeft het deelnemersveld rond. De Indiase schaker Santosh Gujrathi Vidit doet begin volgend jaar voor de derde keer mee in Wijk aan Zee. De 27-jarige Vidit is de nummer 23 van de wereldranglijst.

De grootmeester uit India won in 2018 de Tata Steel Challengers. Een jaar later eindigde hij als zesde bij de masters. Vidit is na Viswanathan Anand de beste schaker van India. Hij heeft een eigen YouTube-kanaal met ruim 200.000 abonnees.

Het prestigieuze schaaktoernooi van Wijk aan Zee vindt plaats van 14 tot en met 30 januari. De organisatie maakte vorige maand al de namen van dertien deelnemers bekend. Jorden van Foreest verdedigt zijn titel. De 22-jarige Utrechter werd begin dit jaar de eerste Nederlandse winnaar van het prestigieuze toernooi sinds Jan Timman in 1985. Verder doen onder anderen de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen, de Amerikaanse nummer 2 van de wereld Fabiano Caruana en Anish Giri mee.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

7 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

10 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

13 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

14 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

16 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

16 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

18 uur geleden