Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi is in Moskou aangekomen voor een bezoek van twee dagen, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Hij spreekt in de avond met de Russische president Vladimir Poetin. Het is Modi's eerste keer in Rusland in vijf jaar en dus ook sinds de Russische inval in Oekraïne.
De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vinay Kwatra zei dat door een gebrek aan recente bijeenkomsten meerdere kwesties op de bilaterale agenda "zijn opgehoopt" waarover moet worden gesproken. De twee leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in 2022 tijdens een internationale top in Oezbekistan.
"Ik kijk uit naar het bestuderen van alle aspecten van bilaterale samenwerking met mijn vriend president Vladimir Poetin en het delen van perspectieven op diverse regionale en globale kwesties", verklaarde Modi voor vertrek naar Rusland. "We streven ernaar een ondersteunende rol voor een vreedzame en stabiele regio te spelen."
Meerdere Indiase topdiplomaten, die anoniem willen blijven, zeggen dat grote aankondigingen tijdens Modi's bezoek aan Rusland onwaarschijnlijk zijn. Het bezoek is bedoeld om het signaal af te geven dat de twee landen nog steeds nauwe banden onderhouden. Rusland is India's grootste leverancier van wapens en olie.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
8 minuten geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
2 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.
5 uur geleden