Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland

Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi is in Moskou aangekomen voor een bezoek van twee dagen, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Hij spreekt in de avond met de Russische president Vladimir Poetin. Het is Modi's eerste keer in Rusland in vijf jaar en dus ook sinds de Russische inval in Oekraïne.

De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vinay Kwatra zei dat door een gebrek aan recente bijeenkomsten meerdere kwesties op de bilaterale agenda "zijn opgehoopt" waarover moet worden gesproken. De twee leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in 2022 tijdens een internationale top in Oezbekistan.

"Ik kijk uit naar het bestuderen van alle aspecten van bilaterale samenwerking met mijn vriend president Vladimir Poetin en het delen van perspectieven op diverse regionale en globale kwesties", verklaarde Modi voor vertrek naar Rusland. "We streven ernaar een ondersteunende rol voor een vreedzame en stabiele regio te spelen."

Meerdere Indiase topdiplomaten, die anoniem willen blijven, zeggen dat grote aankondigingen tijdens Modi's bezoek aan Rusland onwaarschijnlijk zijn. Het bezoek is bedoeld om het signaal af te geven dat de twee landen nog steeds nauwe banden onderhouden. Rusland is India's grootste leverancier van wapens en olie.

Meer uit Buitenland

Spaanse transportminister stapt op na dodelijke treinramp

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.

1 uur geleden
Vermoedelijk brein achter brandstichting Starlink Polen opgepakt

STUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.

1 uur geleden
Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

4 uur geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

4 uur geleden
Charles verafschuwt slavernijverleden, excuses blijven uit

SAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.

5 uur geleden
Minder treinen op Spaans spoor waar dodelijke botsing plaatsvond

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.

6 uur geleden
Merz koppelt deelname Poetin aan G20-top aan uitnodigen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.

7 uur geleden