Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi is in Moskou aangekomen voor een bezoek van twee dagen, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Hij spreekt in de avond met de Russische president Vladimir Poetin. Het is Modi's eerste keer in Rusland in vijf jaar en dus ook sinds de Russische inval in Oekraïne.
De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vinay Kwatra zei dat door een gebrek aan recente bijeenkomsten meerdere kwesties op de bilaterale agenda "zijn opgehoopt" waarover moet worden gesproken. De twee leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in 2022 tijdens een internationale top in Oezbekistan.
"Ik kijk uit naar het bestuderen van alle aspecten van bilaterale samenwerking met mijn vriend president Vladimir Poetin en het delen van perspectieven op diverse regionale en globale kwesties", verklaarde Modi voor vertrek naar Rusland. "We streven ernaar een ondersteunende rol voor een vreedzame en stabiele regio te spelen."
Meerdere Indiase topdiplomaten, die anoniem willen blijven, zeggen dat grote aankondigingen tijdens Modi's bezoek aan Rusland onwaarschijnlijk zijn. Het bezoek is bedoeld om het signaal af te geven dat de twee landen nog steeds nauwe banden onderhouden. Rusland is India's grootste leverancier van wapens en olie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
2 minuten geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
8 uur geleden