Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland

Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi is in Moskou aangekomen voor een bezoek van twee dagen, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Hij spreekt in de avond met de Russische president Vladimir Poetin. Het is Modi's eerste keer in Rusland in vijf jaar en dus ook sinds de Russische inval in Oekraïne.

De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vinay Kwatra zei dat door een gebrek aan recente bijeenkomsten meerdere kwesties op de bilaterale agenda "zijn opgehoopt" waarover moet worden gesproken. De twee leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in 2022 tijdens een internationale top in Oezbekistan.

"Ik kijk uit naar het bestuderen van alle aspecten van bilaterale samenwerking met mijn vriend president Vladimir Poetin en het delen van perspectieven op diverse regionale en globale kwesties", verklaarde Modi voor vertrek naar Rusland. "We streven ernaar een ondersteunende rol voor een vreedzame en stabiele regio te spelen."

Meerdere Indiase topdiplomaten, die anoniem willen blijven, zeggen dat grote aankondigingen tijdens Modi's bezoek aan Rusland onwaarschijnlijk zijn. Het bezoek is bedoeld om het signaal af te geven dat de twee landen nog steeds nauwe banden onderhouden. Rusland is India's grootste leverancier van wapens en olie.

Meer uit Buitenland

Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zonder verwarming

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.

36 minuten geleden
Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

1 uur geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

7 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

7 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

10 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

10 uur geleden