Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland

Indiase premier Modi voor het eerst in 5 jaar weer in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi is in Moskou aangekomen voor een bezoek van twee dagen, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Hij spreekt in de avond met de Russische president Vladimir Poetin. Het is Modi's eerste keer in Rusland in vijf jaar en dus ook sinds de Russische inval in Oekraïne.

De Indiase minister van Buitenlandse Zaken Vinay Kwatra zei dat door een gebrek aan recente bijeenkomsten meerdere kwesties op de bilaterale agenda "zijn opgehoopt" waarover moet worden gesproken. De twee leiders ontmoetten elkaar voor het laatst in 2022 tijdens een internationale top in Oezbekistan.

"Ik kijk uit naar het bestuderen van alle aspecten van bilaterale samenwerking met mijn vriend president Vladimir Poetin en het delen van perspectieven op diverse regionale en globale kwesties", verklaarde Modi voor vertrek naar Rusland. "We streven ernaar een ondersteunende rol voor een vreedzame en stabiele regio te spelen."

Meerdere Indiase topdiplomaten, die anoniem willen blijven, zeggen dat grote aankondigingen tijdens Modi's bezoek aan Rusland onwaarschijnlijk zijn. Het bezoek is bedoeld om het signaal af te geven dat de twee landen nog steeds nauwe banden onderhouden. Rusland is India's grootste leverancier van wapens en olie.

Meer uit Buitenland

Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

1 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

1 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

3 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

4 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

7 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

7 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

8 uur geleden