Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase premier Modi plant eerste bezoek aan Moskou sinds invasie

Indiase premier Modi plant eerste bezoek aan Moskou sinds invasie

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi bezoekt volgende week maandag en dinsdag Moskou, meldt het Kremlin. Het is de eerste keer dat Modi naar Rusland gaat sinds de Russische invasie in Oekraïne.

Volgens het Kremlin willen de twee leiders met het bezoek "de traditioneel vriendschappelijke Russisch-Indiase betrekkingen verder ontwikkelen" en "relevante kwesties op de internationale en regionale agenda" bespreken. Poetin en Modi zagen elkaar voor het laatst in september van 2022 tijdens een regionale top in Oezbekistan. Daar liet Modi aan Poetin weten dat hij "bezorgd" was over het conflict in Oekraïne en er graag "zo snel mogelijk een einde aan wilde zien".

Maar ondanks de oorlog in Oekraïne hebben Rusland en India de voorbije twee jaar de economische banden aangehaald. Onder meer de aankoop van Russische olie, die goedkoper is als gevolg van de westerse sancties, heeft India fors opgevoerd.

Munitie

Samen met de aankondiging van het bezoek werd bekend dat het Russische staatsbedrijf Rostec een bepaald type munitie voor tanks gaat produceren in India. Het gaat om munitie voor Russische tanks die de Indiase strijdkrachten al langer gebruiken en dus bestemd is voor gebruik door India zelf. Ook zou Rostec buskruit gaan produceren in India, bestemd voor de Indiase markt.

Sinds westerse landen de banden met Rusland verbraken na de invasie in Oekraïne, probeert Moskou de relaties te versterken met andere partners, zoals China en India.

Meer uit Buitenland

Ierse politie botst met betogers bij hotel met asielzoekers

DUBLIN (ANP) - In Ierland zijn ongeregeldheden uitgebroken na berichten dat een kind seksueel was misbruikt. Een grote menigte verzamelde zich bij een hotel in Saggart waar asielzoekers worden opgevangen. Omroep RTÉ meldt dat een politiebus in brand is gestoken en dat met vuurwerk wordt gegooid naar de politie. Er klinken leuzen als "zet ze uit".

1 uur geleden
Israël ontvangt nieuwe lichamen van Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft opnieuw lichamen in ontvangst genomen die volgens Hamas van overleden gijzelaars zijn. Hulporganisatie Rode Kruis haalde de stoffelijke resten op in de Gazastrook. Als wordt bevestigd dat de twee lichamen inderdaad van Israëlische gijzelaars zijn, moet Hamas hierna nog dertien lichamen overdragen.

2 uur geleden
Krant: Trump eist 230 miljoen van eigen ministerie van Justitie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist ongeveer 230 miljoen dollar (198 miljoen euro) van het ministerie van Justitie. Trump betoogt dat hij recht heeft op een schadevergoeding nadat hij voor zijn tweede ambtstermijn te maken had gekregen met strafrechtelijke onderzoeken, schrijft de krant The New York Times. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Bloomberg: Europa en Oekraïne werken aan vredesplan

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Europese landen werken met Oekraïne aan een vredesplan met twaalf punten om de oorlog met Rusland te beëindigen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Colombiaanse rechter draait veroordeling oud-president terug

BOGOTA (ANP/BLOOMBERG) - Een Colombiaanse rechtbank heeft de veroordeling van oud-president Álvaro Uribe teruggedraaid. Hij was door een lagere rechtbank veroordeeld tot twaalf jaar huisarrest voor beïnvloeding van getuigen en het hinderen van de rechtsgang.

4 uur geleden
Israëlische premier Netanyahu ontslaat veiligheidsadviseur

ERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn veiligheidsadviseur ontslagen. Volgens een statement van Tzachi Hanegbi liet Netanyahu aan hem weten een nieuw hoofd van de Nationale Veiligheidsraad aan te stellen. "Ik heb de premier bedankt voor het voorrecht een partner te mogen zijn in het vormgeven van het Israëlische buitenland- en veiligheidsbeleid in uitdagende jaren", schrijft Hanegbi.

5 uur geleden
Gestolen juwelen Louvre waren volgens aanklager 88 miljoen waard

PARIJS (ANP/AFP) - De juwelen die gestolen werden uit het Louvre in Parijs waren zo'n 88 miljoen euro waard, heeft openbaar aanklager Laure Beccuau gezegd in een interview met RTL. Toch was de historische waarde volgens haar veel groter dan de economische waarde.

5 uur geleden