Indiase politie pakt stakende Samsung-werknemers op
CHENNAI (ANP/RTR) - De Indiase politie heeft maandag ongeveer honderd stakende werknemers van Samsung en ook vakbondsleiders opgepakt die protesteren tegen de lage lonen bij een fabriek van het Zuid-Koreaanse bedrijf in India. Volgens de politie wilden de werknemers een protestmars houden zonder toestemming van de autoriteiten.
Het gaat om werknemers van een Samsung-fabriek in Chennai in de zuidelijke deelstaat Tamil Nadu. Bij die fabriek worden huishoudelijke apparaten gemaakt. De werknemers zijn al dagen bezig met een staking en hebben daarbij ook een tentenkamp in de buurt van de fabriek neergezet. Ze willen hoger loon en betere arbeidsvoorwaarden en ook dat Samsung vertegenwoordiging door vakbonden toestaat.
Volgens de politie werden de werknemers opgepakt als preventieve maatregel. De protestmars zou verstoring hebben opgeleverd voor scholen en ziekenhuizen in de omgeving, aldus de politie. De opgepakte werknemers worden vastgehouden in feestzalen, want op politiebureaus zou er geen ruimte zijn. Er is niet gezegd hoelang de gearresteerde werknemers vast worden gehouden.
Praten
Samsung zei opnieuw te willen praten met de werknemers om tot een oplossing van het conflict te komen.
In de fabriek voor bijvoorbeeld wasmachines en koelkasten werken ongeveer 1800 mensen en daarvan zijn er ruim 1000 aan het staken. Bij een fabriek voor smartphones van Samsung in het noorden van India zijn er geen protesten geweest.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
32 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
3 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
4 uur geleden