Indiase overheid verbiedt onlinegokken
NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft een wetsvoorstel aangenomen dat onlinegokken in het land verbiedt. Het verbod heeft grote gevolgen voor gokplatforms voor kaartspellen, poker en fantasy sports, waaronder de in India zeer populaire fantasycricket-apps.
De wet werd donderdagavond laat door beide kamers van het Indiase parlement aangenomen en stelt het aanbieden, promoten en financieren van onlinegokspellen strafbaar. Overtreders kunnen maximaal vijf jaar gevangenisstraf krijgen.
"Deze wetgeving is bedoeld om verslaving, financiële ondergang en sociale nood, veroorzaakt door roofzuchtige gameplatforms die gedijen op misleidende beloften van snelle rijkdom, tegen te gaan", aldus een verklaring van de overheid. Volgens de regering heeft ongeveer een derde van 's werelds meest bevolkte land geld verloren door onlinegokken en heeft de snelle opkomst van gokplatforms financiële problemen, verslaving en zelfs zelfmoord veroorzaakt.
E-sports en educatieve games
Brancheorganisaties hadden aangedrongen op regulering en belastingheffing in plaats van een algeheel verbod en waarschuwden dat dit spelers naar illegale buitenlandse platforms zou kunnen drijven. De Indiase gamesector is een van de grootste ter wereld, maar de nieuwe wet maakt uitzonderingen voor e-sports en educatieve games. Die zullen volgens de overheid worden gepromoot als onderdeel van de digitale economie. "De nieuwe wet zal e-sports en onlinesocialgames stimuleren en tegelijkertijd onze samenleving beschermen tegen de schadelijke gevolgen van onlinegokken", zei de Indiase premier Narendra Modi.
De wet brengt het lot van de hoofdsponsor van het Indiase nationale cricketteam in gevaar. Dream11, India's grootste gamingplatform voor fantasy sports, werd in juli 2023 benoemd tot hoofdsponsor voor drie jaar. Dream11 meldde vrijdag in een verklaring op de website dat alle "cashgames en -wedstrijden zijn stopgezet", maar drong er bij fans op aan om "op de hoogte te blijven". Andere games waren vrijdag nog online aangezien de president de wet nog formeel moet bekrachtigen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
7 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
9 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden