Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase oppositieleider komt tijdelijk op borgtocht vrij

Indiase oppositieleider komt tijdelijk op borgtocht vrij

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase oppositieleider Arvind Kejriwal komt tijdelijk op borgtocht vrij. Hij kan daardoor weer campagne voeren voor de parlementsverkiezingen die sinds halverwege april plaatsvinden.

De leider van de deelstaat Delhi zit sinds 1 april vast. Hij wordt beschuldigd van corruptie in verband met het alcoholbeleid in Delhi. Twee andere partijgenoten zijn ook in deze zaak aangehouden. Kejriwal beweert onschuldig te zijn en stelt dat de regeringspartij zijn campagne wil dwarsbomen. De regering ontkent dit.

De AAP van Kejriwal heeft zich voor de verkiezingen verenigd in een alliantie van meer dan twintig oppositiepartijen, waarin hij een belangrijke leider is. Kejriwal is een criticus van premier Narendra Modi, die afstevent op een derde ambtstermijn. De hindoe-nationalistische BJP van Modi wordt volgens peilingen makkelijk opnieuw de grootste partij van het land.

De oppositieleider moet zich op 2 juni melden bij de autoriteiten, een dag na de parlementsverkiezingen. De stemmen worden op 3 juni geteld en de uitslag wordt diezelfde dag verwacht. De arrestatie van Kejriwal ligt internationaal onder een vergrootglas. Onder meer de Verenigde Staten en Duitsland roepen op tot een "eerlijk en onpartijdig" proces.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

2 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

3 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

4 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

6 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

9 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

9 uur geleden