Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase oppositieleider komt tijdelijk op borgtocht vrij

Indiase oppositieleider komt tijdelijk op borgtocht vrij

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase oppositieleider Arvind Kejriwal komt tijdelijk op borgtocht vrij. Hij kan daardoor weer campagne voeren voor de parlementsverkiezingen die sinds halverwege april plaatsvinden.

De leider van de deelstaat Delhi zit sinds 1 april vast. Hij wordt beschuldigd van corruptie in verband met het alcoholbeleid in Delhi. Twee andere partijgenoten zijn ook in deze zaak aangehouden. Kejriwal beweert onschuldig te zijn en stelt dat de regeringspartij zijn campagne wil dwarsbomen. De regering ontkent dit.

De AAP van Kejriwal heeft zich voor de verkiezingen verenigd in een alliantie van meer dan twintig oppositiepartijen, waarin hij een belangrijke leider is. Kejriwal is een criticus van premier Narendra Modi, die afstevent op een derde ambtstermijn. De hindoe-nationalistische BJP van Modi wordt volgens peilingen makkelijk opnieuw de grootste partij van het land.

De oppositieleider moet zich op 2 juni melden bij de autoriteiten, een dag na de parlementsverkiezingen. De stemmen worden op 3 juni geteld en de uitslag wordt diezelfde dag verwacht. De arrestatie van Kejriwal ligt internationaal onder een vergrootglas. Onder meer de Verenigde Staten en Duitsland roepen op tot een "eerlijk en onpartijdig" proces.

Meer uit Buitenland

Poetin: klaar voor oorlog met Europa als zij dat willen

MOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.

1 uur geleden
Qatar voert druk op bij besprekingen tussen Israël en Hamas

DOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.

3 uur geleden
Rutte: ooit slaagt vredesplan VS, maar hangt nu af van Poetin

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".

3 uur geleden
Zelensky: Oekraïne en VS verfijnen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.

4 uur geleden
Rutte verwacht extra geld voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.

4 uur geleden
Waakhond verwijt politie falen bij Hillsborough-stadionramp

SHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.

4 uur geleden
Hondurese oud-president vrijgelaten na gratie van Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.

4 uur geleden