Indiase minister: Apple en Samsung willen uitbreiden in India
MUMBAI (ANP) - Grote technologiebedrijven als Apple en Samsung hebben plannen om de productie van elektronica in India uit te breiden. Dat heeft de Indiase technologieminister Rajeev Chandrasekhar gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. India gaat de concurrentie aan met China als belangrijke productielocatie voor technologie.
India is inmiddels al een belangrijke producent van smartphones van Apple en Samsung, maar wil ook op andere terreinen de productie gaan vergroten. Om de lokale productie van laptops, tablets en andere spullen te stimuleren trekt India 2 miljard dollar uit voor bijvoorbeeld belastingvoordelen en andere financiële prikkels voor computerbedrijven als Dell en Lenovo, aldus de minister.
"We hebben aanzienlijk succes gehad in het smartphonesegment en we zien meer interesse van Apple en Samsung om dit verder uit te breiden. Nu willen we dat herhalen en daar verder op bouwen", zei de minister. De regering van premier Narendra Modi is ook bezig om chipbedrijven naar India te lokken. De Indiase miljardair Anil Agarwal heeft plannen om voor 19 miljard dollar een grote chipfabriek in het land te bouwen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
17 uur geleden