Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase minister: Apple en Samsung willen uitbreiden in India

Indiase minister: Apple en Samsung willen uitbreiden in India

MUMBAI (ANP) - Grote technologiebedrijven als Apple en Samsung hebben plannen om de productie van elektronica in India uit te breiden. Dat heeft de Indiase technologieminister Rajeev Chandrasekhar gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. India gaat de concurrentie aan met China als belangrijke productielocatie voor technologie.

India is inmiddels al een belangrijke producent van smartphones van Apple en Samsung, maar wil ook op andere terreinen de productie gaan vergroten. Om de lokale productie van laptops, tablets en andere spullen te stimuleren trekt India 2 miljard dollar uit voor bijvoorbeeld belastingvoordelen en andere financiële prikkels voor computerbedrijven als Dell en Lenovo, aldus de minister.

"We hebben aanzienlijk succes gehad in het smartphonesegment en we zien meer interesse van Apple en Samsung om dit verder uit te breiden. Nu willen we dat herhalen en daar verder op bouwen", zei de minister. De regering van premier Narendra Modi is ook bezig om chipbedrijven naar India te lokken. De Indiase miljardair Anil Agarwal heeft plannen om voor 19 miljard dollar een grote chipfabriek in het land te bouwen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

2 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

5 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

6 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

6 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

6 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

7 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

9 uur geleden