Indiase militairen gedood bij confrontatie aan Chinese grens
NEW DELHI (ANP/RTR) - Twintig militairen zijn volgens het Indiase leger gedood bij een gewelddadig incident met Chinese soldaten. Het voorval vond plaats in de omstreden Indiase grensregio Ladakh in de Himalaya. Eerder was nog sprake van drie gesneuvelden bij het incident aan de grens met het Chinese Tibet. Peking maakt geen melding van slachtoffers. Volgens Indiase functionarissen is er niet geschoten, maar zou er met metalen staven en stenen zijn gevochten.
Hoge militaire functionarissen van de twee buurlanden zouden bijeenkomen om escalatie van de situatie te voorkomen. Tussen de twee kernmachten zijn de spanningen de laatste tijd weer opgelopen. Bij recente schermutselingen vielen al gewonden.
China en India hebben in 1962 een korte oorlog gevoerd over hun Himalaya-grens, die China won. Sindsdien zijn er meerdere incidenten geweest. Het verloop van de grens is nog steeds niet duidelijk. De Amerikaanse president Donald Trump bood onlangs aan om in het conflict te bemiddelen, wat de landen afwezen.
Peking beschuldigde Indiase soldaten ervan het Chinese grondgebied binnen te zijn gegaan. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Indiase troepen tweemaal de grens overschreden waardoor Chinese manschappen werden uitgelokt en aangevallen, wat resulteerde in een ernstige confrontatie tussen de grenstroepen aan beide kanten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
41 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
4 uur geleden