Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase media: inzittende van neergestorte Boeing nog in leven

Indiase media: inzittende van neergestorte Boeing nog in leven

AHMEDABAD (ANP) - Een van de inzittenden van het vliegtuig dat is verongelukt in India, heeft de crash overleefd. Indiase media melden dat de man is opgenomen in het ziekenhuis. Hindustan Times zegt de man zelfs gesproken te hebben. Bedrijven achter het vliegtuig spreken ook nog van gewonden.

Politiechef Gyanender Singh Malik zei tegen het Indiase persbureau ANI dat er een overlevende was aangetroffen die op stoel 11A zat. Dat is tegenover persbureau Reuters bevestigd door een andere hoge politieman, Vidhi Chaudhary.

Hindustan Times sprak met een Britse man die Vishwash Kumar Ramesh zei te zijn. Hij had een ticket op zak voor stoel 11A en zegt gewond te zijn aan zijn borst, ogen en voeten. De nieuwssite heeft ook foto's van de man, waarop te zien is dat hij verwondingen heeft in zijn gezicht.

Weggerend

"Toen ik opstond, waren overal om me heen lichamen. Ik was bang. Ik ben opgestaan en weggerend. Overal om me heen waren stukjes van het vliegtuig. Iemand greep me vast, zette me in een ambulance en bracht me naar het ziekenhuis", citeert de Hindustan Times de man.

In een videoboodschap op X lijkt Air India-topman ook te suggereren dat er overlevenden van het vliegtuigongeluk zijn aangetroffen. "De gewonde passagiers zijn door de lokale autoriteiten naar de dichtstbijzijnde ziekenhuizen gebracht", aldus Campbell Wilson. Hij noemt geen aantallen en zegt ook niet hoe de gewonden eraan toe zijn.

Medeleven

Tata Group, het moederbedrijf van Air India, betuigt in een bericht op X medeleven met de slachtoffers. "De families van mensen die geliefden zijn verloren en zij die gewond geraakt zijn, zijn in onze gedachten en gebeden." Ook laat het bedrijf weten omgerekend ruim 100.000 euro per slachtoffer uit te betalen aan de families en alle medische kosten van de gewonden te vergoeden.

Politiechef Malik meldde eerder dat niemand het ongeluk overleefd leek te hebben.

Meer uit Buitenland

Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

35 minuten geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

2 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

3 uur geleden
Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

6 uur geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

6 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

7 uur geleden