Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

Volgens Goyal vindt het bezoek plaats van 25 tot en met 27 mei. Naar verwachting gaat een delegatie van meer dan 150 Indiase zakenmensen mee. Goyal zal ook gesprekken voeren met Canadese pensioenfondsen.

Carney bracht eerder dit jaar zijn eerste officiƫle bezoek als premier aan India en de Indiase premier Narendra Modi. Daarbij werd afgesproken nauwer samen te werken bij handel en toeleveringsketens. Er werd ook een overeenkomst gesloten waarbij Canada meer uranium gaat leveren aan India voor gebruik in kerncentrales.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio had zaterdag bij een bezoek aan India een ontmoeting met Modi, waar onder meer werd gesproken over de oorlog in het Midden-Oosten.

Rubio heeft bij dat bezoek Modi uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis namens president Donald Trump. De laatste keer dat Modi een persoonlijke ontmoeting had met Trump was in februari vorig jaar toen hij eveneens op bezoek was in Washington.

Meer uit Financieel

Chipaandelen drukken op Wall Street, olieprijzen omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Opnieuw drukten verliezen onder chipaandelen op de belangrijke graadmeters, ondanks recordresultaten die de Zuid-Koreaanse chipmaker Samsung meldde. Beleggers vragen zich af of koerswinsten voor de sector uit het voorgaande kwartaal nog houdbaar zijn. Na nieuwe aanvallen in de Straat van Hormuz stegen de olieprijzen weer.

8 uur geleden
VS stellen sancties op Iraanse olie weer in na aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een vergunning ingetrokken die het Iran tijdelijk mogelijk maakte om olie te exporteren. Vorige maand schortte het Amerikaanse ministerie van Financiƫn sancties op Iraanse olie op tot en met 21 augustus. Maar na nieuwe beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz eindigt die vrijstelling nu, aldus het ministerie.

9 uur geleden
Airbus stapt in productie van waterstofmotoren voor vliegtuigen

LEIDEN (ANP) - Airbus is van plan om met een vliegtuigmotorenfabrikant een bedrijf op te zetten voor de productie van waterstofmotoren. Die moeten op termijn een alternatief worden voor verbrandingsmotoren op fossiele brandstoffen, om zo de CO2-uitstoot van de luchtvaart te verminderen. De Europese vliegtuigbouwer verwacht dat de joint venture met MTU Aero Engines vanaf volgend jaar actief is.

9 uur geleden
Onderzoekers: CO2-beprijzing maakt glastuinbouw verlieslatend

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de glastuinbouw zullen door nieuwe klimaatmaatregelen verlies lijden als ze dezelfde opbrengsten behalen als in de afgelopen jaren. Dat is een van de conclusies van onderzoekers van Wageningen Social & Economic Research na een analyse van verschillende plannen. In al die beleidsvarianten gaan de energiekosten sterk omhoog door de beprijzing van CO2-uitstoot.

11 uur geleden
FNV: flexwet is belangrijke stap in aanpak onzeker werk

DEN HAAG (ANP) - FNV noemt het een belangrijke stap dat de Eerste Kamer heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. De vakbond waarschuwt wel dat onzeker werk zich kan verplaatsen naar andere constructies als de politiek maar een deel van de maatregelen doorvoert. Ook is goede handhaving nodig om te voorkomen dat regels worden omzeild.

12 uur geleden
Zware verliezen chipbedrijven duwen AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stond dinsdag onder druk door forse koersverliezen bij de grote chipbedrijven. ASMI, ASML en Besi verloren tot meer dan 7 procent, na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector eerder op de dag. Die volgden op de resultaten van Samsung.

13 uur geleden
OESO bezorgd over invloed concurrentiebeding op productiviteit

PARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.

14 uur geleden