Indiase boeren plannen mars op New Delhi
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase boeren zijn van plan maandag naar de hoofdstad New Delhi te trekken om daar een gegarandeerde prijs voor gewassen af te dwingen. Eerder deze maand schrapte premier Narendra Modi nog drie wetten die de deregulering van de landbouwsector moesten bevorderen.
Boeren kwamen massaal in opstand tegen de drie wetten die vorig jaar werden aangekondigd. Het schrappen ervan wordt als flinke tegemoetkoming door Modi aan de boeren gezien, maar het wel of niet garanderen van prijzen voor gewassen blijft een pijnpunt.
De Indiase overheid stelt prijzen vast voor ruim twintig gewassen en koopt een bepaalde hoeveelheid tegen die prijs in. De aangekochte gewassen worden gebruikt voor steunprogramma's voor Indiërs met lage inkomens. De boeren willen nu dat Modi een wet afkondigt die het verboden maakt voor private partijen om minder te betalen dan de prijs die de overheid hanteert. De overheid is slechts bereid een werkgroep aan te stellen die het systeem effectiever moet maken.
Boeren zijn een belangrijke kiesgroep in India. De landbouwsector is de belangrijkste bron van inkomen voor 60 procent van de 1,4 miljard inwoners van het land. Modi werd in 2019 herkozen als premier, zijn huidige termijn loopt tot 2024.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
7 uur geleden