Indiana eerste staat die abortus verbiedt na uitspraak hof
INDIANAPOLIS (ANP/RTR) - De Senaat in de Amerikaanse staat Indiana heeft vrijdag een wet aangenomen die bijna alle soorten abortus verbiedt. Indiana, waar de Republikeinen de macht hebben, is de eerste staat die een anti-abortuswet aanneemt sinds het Hooggerechtshof eind juni het grondwettelijke recht op abortus liet vervallen.
De wet verbiedt abortus, behalve als de zwangerschap is ontstaan na een verkrachting of incest, of als er een medische noodzaak tot abortus is.
Het Huis van Afgevaardigden in de staat had de wet eerder al goedgekeurd. De Republikeinse gouverneur Eric Holcomb heeft de wet inmiddels getekend, waarmee de wet van kracht wordt.
Eerder deze week werd het recht op abortus in Kansas juist gehandhaafd, nadat kiezers zich in een referendum massaal hadden uitgesproken tegen een verbod op abortus.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken wil de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder niet als onderhandelaar namens de EU over vrede tussen zijn land en Rusland. "Wij steunen zo'n kandidatuur absoluut niet", zei hij bij aankomst in Brussel. Daar woont Sybiha een deel van de bijeenkomst bij van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
6 uur geleden