India zet traangas en barricades in tegen boerenprotesten
NEW DELHI (ANP/AFP) - Indiase veiligheidstroepen hebben traangas afgevuurd om demonstrerende boeren te stoppen die naar de hoofdstad willen oprukken. Ook werpen de autoriteiten volgens Indiase media barricades op van beton, grote spijkers en prikkeldraad.
Indiase boeren hebben opgeroepen tot een "mars naar Delhi". Op televisiebeelden is te zien dat konvooien van honderden tractoren richting de hoofdstad rijden. De politie gebruikte traangas bij Ambala, op zo'n 200 kilometer van New Delhi.
De boeren eisen onder meer dat minimumprijzen voor hun producten worden vastgesteld zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Boeren hebben politiek veel invloed omdat een groot deel van de Indiase bevolking zich bezighoudt met landbouw.
De politie heeft de barricades opgezet op snelwegen die richting New Delhi gaan. In de hoofdstad zijn samenscholingen van meer dan vijf personen voorlopig verboden. De onrust komt op een gevoelig moment voor de regering, omdat dit jaar weer landelijke verkiezingen worden gehouden.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
16 uur geleden