Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India wil over 25 jaar geen energie meer importeren

India wil over 25 jaar geen energie meer importeren

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India wil minder afhankelijk worden van de import van energie uit het buitenland. Volgens premier Narendra Modi moet het Aziatische land, momenteel na China en de VS de grootste energieverbruiker van de wereld, over 25 jaar bij de viering van zijn honderdste Onafhankelijkheidsdag volledig zelfredzaam zijn op het gebied van energie.

Dat heeft de regeringsleider zondag gezegd terwijl India voor de 75e maal de onafhankelijkheid vierde van het Verenigd Koninkrijk. Om deze ambitie te verwezenlijken wil Modi van India een wereldwijd knooppunt voor groene waterstof maken. Ook zouden de omvangrijke Indiase spoorwegen in 2030 CO2-neutraal moeten zijn.

Modi wil meer inzetten op elektrisch vervoer. Hij kondigde aan dat hij ernaar streeft om 100 biljoen roepie, omgerekend meer dan 1100 miljard euro, te gaan investeren in infrastructuur. Dat zou moeten helpen bij het terugbrengen van reistijden en dat zou weer goed zijn voor de concurrentiepositie van de Indiase economie. Volgens de premier zal het geld de economische groei stimuleren en er zouden zo ook meer banen bij moeten komen.

Met het oogpunt op de klimaatverandering stimuleert de regering van Modi Indiase bedrijven om af te stappen van fossiele brandstoffen en over te schakelen op duurzame energie, zoals met windmolens of zonneparken opgewekte groene stroom. De overheid is van plan zijn capaciteit voor hernieuwbare energie in de aanloop naar 2030 bijna te vervijfvoudigen om aan de klimaatdoelstellingen te voldoen.

Meer uit Financieel

Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

2 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

2 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

2 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

3 uur geleden
Topman haven Antwerpen-Brugge stapt vervroegd op

ANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.

3 uur geleden
ERK: onduidelijkheden in EU-fonds voor CO2-uitstotende bedrijven

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.

4 uur geleden
Activisten verstoren aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.

4 uur geleden