Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India stuurt meer soldaten naar betwiste grens met China

India stuurt meer soldaten naar betwiste grens met China

NEW DELHI (ANP/RTR) - India heeft meer soldaten naar het betwiste grensgebied met China in het Himalayagebergte gestuurd. De afgelopen weken hebben er enkele kleine incidenten plaatsgevonden rond de grens waarbij is geschoten.

De Indiase president Ram Nath Kovind zegt dat de troepen naar de grens zijn gestuurd om de Indiase belangen te beschermen. "We blijven waakzaam."

Begin deze week en vorige week vonden er kleine confrontaties plaats, waarbij een aantal militairen gewond is geraakt. Vorig jaar kwamen er twintig Indiase militairen en een onbekend aantal Chinese militairen om bij gevechten.

China en India vochten in 1962 nog een grensoorlog uit. China won dat gewapende conflict. De rust in het grensgebied keerde daarmee niet terug. De landen hebben er veel troepen gelegerd.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

35 minuten geleden
President: Iran heeft 'noodzakelijke wil' om oorlog te beëindigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.

39 minuten geleden
Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

2 uur geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

2 uur geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

2 uur geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

5 uur geleden