India schort visumproces Canada op, Canada haalt diplomaten terug
TORONTO/NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - India verstrekt voorlopig geen visa meer aan Canadezen. Op de website van de organisatie die verantwoordelijk is voor de visumverstrekking staat dat de diensten "om operationele redenen" vanaf deze donderdag zijn opgeschort. Details worden niet vermeld. India en Canada zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie. Canada heeft besloten om diplomaten terug te halen uit het land.
De waarschuwing dat India voorlopig geen visumaanvragen meer verwerkt, verscheen donderdag op de website van BLS International. Het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat dat nodig is vanwege dreigementen aan het adres van medewerkers op de consulaten in Canada. Het ministerie beschuldigt Canada verder van discriminatie bij de beoordeling van visa, herbergen van terroristen, "haatmisdaden onder de noemer van vrijheid van meningsuiting" en inmenging in Indiase aangelegenheden.
De Canadese Hoge Commissie in India, vergelijkbaar met een ambassade, meldde intussen dat het aantal diplomaten in India "aangepast" zou worden. "Gezien de huidige situatie waarin spanningen zijn opgelopen, zetten we stappen om de veiligheid van onze diplomaten te garanderen." Diplomaten zouden "via verscheidende socialemediaplatforms" bedreiging ontvangen hebben. "Derhalve hebben we voor alle zekerheid besloten om tijdelijk onze personele bezetting in India aan te passen."
Canadese diplomaten
India vindt dat er te veel Canadese diplomaten in het land verblijven. "We hebben de Canadese regering laten weten dat er gelijkwaardigheid moet zijn in diplomatieke aanwezigheid", zegt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken. "Zij zijn in veel grotere aantallen hier dan wij in Canada." Het ministerie zegt ervan uit te gaan dat er Canadezen vertrekken. Diplomaten die wel nog in het land zijn, zullen volgens India beschermd worden.
India en Canada zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie nadat in juni een Indiase sikh in Canada was vermoord. De man, Hardeep Singh Nijjar, werd in India gezocht vanwege terrorisme en het beramen van moordplannen. De Canadese premier Justin Trudeau eiste opheldering over mogelijke betrokkenheid van de Indiase overheid, die stellig ontkent. India noemt de beschuldiging "absurd".
Woensdag gaf India een reiswaarschuwing af voor Canada vanwege "politiek gesteunde haatmisdrijven en misdadig geweld". "De bedreigingen waren vooral gericht tegen Indiase diplomaten en delen van de Indiase samenleving die zich tegen de anti-Indiase agenda verzetten", zei het ministerie woensdag.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.
5 uur geledenDIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.
6 uur geledenPIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.
9 uur geleden