Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India schort visumproces Canada op, Canada haalt diplomaten terug

India schort visumproces Canada op, Canada haalt diplomaten terug

TORONTO/NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - India verstrekt voorlopig geen visa meer aan Canadezen. Op de website van de organisatie die verantwoordelijk is voor de visumverstrekking staat dat de diensten "om operationele redenen" vanaf deze donderdag zijn opgeschort. Details worden niet vermeld. India en Canada zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie. Canada heeft besloten om diplomaten terug te halen uit het land.

De waarschuwing dat India voorlopig geen visumaanvragen meer verwerkt, verscheen donderdag op de website van BLS International. Het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat dat nodig is vanwege dreigementen aan het adres van medewerkers op de consulaten in Canada. Het ministerie beschuldigt Canada verder van discriminatie bij de beoordeling van visa, herbergen van terroristen, "haatmisdaden onder de noemer van vrijheid van meningsuiting" en inmenging in Indiase aangelegenheden.

De Canadese Hoge Commissie in India, vergelijkbaar met een ambassade, meldde intussen dat het aantal diplomaten in India "aangepast" zou worden. "Gezien de huidige situatie waarin spanningen zijn opgelopen, zetten we stappen om de veiligheid van onze diplomaten te garanderen." Diplomaten zouden "via verscheidende socialemediaplatforms" bedreiging ontvangen hebben. "Derhalve hebben we voor alle zekerheid besloten om tijdelijk onze personele bezetting in India aan te passen."

Canadese diplomaten

India vindt dat er te veel Canadese diplomaten in het land verblijven. "We hebben de Canadese regering laten weten dat er gelijkwaardigheid moet zijn in diplomatieke aanwezigheid", zegt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken. "Zij zijn in veel grotere aantallen hier dan wij in Canada." Het ministerie zegt ervan uit te gaan dat er Canadezen vertrekken. Diplomaten die wel nog in het land zijn, zullen volgens India beschermd worden.

India en Canada zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie nadat in juni een Indiase sikh in Canada was vermoord. De man, Hardeep Singh Nijjar, werd in India gezocht vanwege terrorisme en het beramen van moordplannen. De Canadese premier Justin Trudeau eiste opheldering over mogelijke betrokkenheid van de Indiase overheid, die stellig ontkent. India noemt de beschuldiging "absurd".

Woensdag gaf India een reiswaarschuwing af voor Canada vanwege "politiek gesteunde haatmisdrijven en misdadig geweld". "De bedreigingen waren vooral gericht tegen Indiase diplomaten en delen van de Indiase samenleving die zich tegen de anti-Indiase agenda verzetten", zei het ministerie woensdag.

Meer uit Buitenland

Barbra Streisand krijgt ere-Palm op festival Cannes

CANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.

20 minuten geleden
Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

47 minuten geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

1 uur geleden
Kremlin beticht VK van betrokkenheid bij aanval met Storm Shadow

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.

1 uur geleden
Doden bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.

1 uur geleden
Iran ziet nu ook banken en techbedrijven als doelwit in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.

2 uur geleden
Zoon laatste sjah: Iran zit in beslissende fase, wacht oproep af

WASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."

2 uur geleden