India rouwt om dood 92-jarige 'Nachtegaal van Bollywood'
NEW DELHI (ANP) - In India is bedroefd gereageerd op het overlijden van de 92-jarige Lata Mangeshkar, bijgenaamd de Nachtegaal van Bollywood. De zangeres heeft volgens de BBC duizenden nummers opgenomen in 36 talen. Haar werk is te horen in de soundtracks van honderden Bollywoodfilms.
Mangeshkar belandde vorige maand in het ziekenhuis nadat ze positief had getest op het coronavirus. Ze krijgt een staatsbegrafenis in Mumbai en er wordt een periode van nationale rouw afgekondigd. De vlaggen hangen dan in het hele land halfstok.
De Indiase president Ram Nath Kovind noemde het nieuws van het overlijden van Mangeshkar "hartbrekend" voor hemzelf en "miljoenen andere mensen over de hele wereld". Premier Narendra Modi zei dat door het overlijden van de geliefde zangeres "een gat achterblijft dat niet gevuld kan worden".
Ook Bollywood-sterren reageerden bedroefd. "Niemand kon zingen zoals zij", zei actrice Hema Malini in de media. "Het is erg treurig dat ze is overleden."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.
20 minuten geledenREYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.
25 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".
31 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Limassol. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.
38 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een overwinning behaald in de zaak rond de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil. Het hof van beroep heeft geoordeeld dat Khalil niet had mogen worden vrijgelaten. Daardoor zou hij nu opnieuw kunnen worden opgepakt.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran, Gholamhossein Mohseni-Ejei, heeft op televisie vermeende gevangengenomen demonstranten in dat land ondervraagd.
50 minuten geleden