
India rouwt om dood 92-jarige 'Nachtegaal van Bollywood'
NEW DELHI (ANP) - In India is bedroefd gereageerd op het overlijden van de 92-jarige Lata Mangeshkar, bijgenaamd de Nachtegaal van Bollywood. De zangeres heeft volgens de BBC duizenden nummers opgenomen in 36 talen. Haar werk is te horen in de soundtracks van honderden Bollywoodfilms.
Mangeshkar belandde vorige maand in het ziekenhuis nadat ze positief had getest op het coronavirus. Ze krijgt een staatsbegrafenis in Mumbai en er wordt een periode van nationale rouw afgekondigd. De vlaggen hangen dan in het hele land halfstok.
De Indiase president Ram Nath Kovind noemde het nieuws van het overlijden van Mangeshkar "hartbrekend" voor hemzelf en "miljoenen andere mensen over de hele wereld". Premier Narendra Modi zei dat door het overlijden van de geliefde zangeres "een gat achterblijft dat niet gevuld kan worden".
Ook Bollywood-sterren reageerden bedroefd. "Niemand kon zingen zoals zij", zei actrice Hema Malini in de media. "Het is erg treurig dat ze is overleden."
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.
2 uur geledenPALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben begrip voor de blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook door Israël. Dat verklaarde een Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne en de Verenigde Staten staan op het punt een mineralenovereenkomst te sluiten, zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters, AFP en Bloomberg. De handtekeningen worden mogelijk woensdag al gezet.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een man wordt vervolgd voor terrorisme na een poging om de Israëlische ambassade in Londen binnen te dringen. De man had volgens de politie een wapen bij zich.
5 uur geleden