India praat voor het eerst met minister van Afghaanse Taliban
KABUL (ANP/BLOOMBERG) - India heeft voor het eerst gesproken met de minister van Defensie van de Afghaanse Taliban. Een Indiase delegatie reisde af naar Afghanistan: een teken dat India bereid is om betrekkingen op te bouwen met de groepering die in 2021 de macht greep.
Het gesprek ging volgens India onder meer over de handel, het uitbreiden van de betrekkingen en het leveren van meer humanitaire hulp aan Afghanistan. De Taliban zeggen India te hebben verzocht om de ambassade in Kabul weer te openen en om visa af te geven aan Afghanen.
India sloot de ambassade in Afghanistan in augustus 2021, toen de Taliban de macht overnamen na de chaotische terugtrekking van Amerikaanse troepen. Sindsdien is er slechts een handvol landen dat banden onderhoudt met de Taliban, zoals Rusland, China en Pakistan. Verreweg de meeste landen erkennen de heerschappij van de groepering niet, mede om de vele mensenrechtenschendingen onder het bewind van de Taliban.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
12 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
10 uur geleden