India praat met Egypte over graanexport
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Egypte om graan naar dat land te gaan exporteren. Ook met China en Turkije worden gesprekken gevoerd. Daarmee vult India een deel van de rol in die Oekraïne als belangrijke graanexporteur had. Door de Russische inval in Oekraïne heeft dat laatste land de export echter stilgelegd.
Egypte is de grootste importeur van graan ter wereld. India is de op een na grootste graanproducent. De Indiase overheid heeft al toegezegd dat er voldoende capaciteit op het spoor zal worden vrijgemaakt om graanleveringen op te kunnen voeren. Het land praat verder nog met landen als Bosnië, Soedan, Nigeria en Iran over graanleveringen.
Eerder waarschuwden al diverse instanties dat de noodgedwongen stopzetting van graanleveranties door Oekraïne in verschillende landen voor problemen kan gaan zorgen. Met name arme landen in Afrika en Azië zouden daaronder kunnen leiden. India voert ondertussen de graanproductie op en kan dus een groter deel van de export op zich nemen. Het land verwacht voor dit jaar een recordoogst van 111,3 miljoen ton tarwe.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
5 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
5 uur geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
8 uur geleden