India praat met Egypte over graanexport
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Egypte om graan naar dat land te gaan exporteren. Ook met China en Turkije worden gesprekken gevoerd. Daarmee vult India een deel van de rol in die Oekraïne als belangrijke graanexporteur had. Door de Russische inval in Oekraïne heeft dat laatste land de export echter stilgelegd.
Egypte is de grootste importeur van graan ter wereld. India is de op een na grootste graanproducent. De Indiase overheid heeft al toegezegd dat er voldoende capaciteit op het spoor zal worden vrijgemaakt om graanleveringen op te kunnen voeren. Het land praat verder nog met landen als Bosnië, Soedan, Nigeria en Iran over graanleveringen.
Eerder waarschuwden al diverse instanties dat de noodgedwongen stopzetting van graanleveranties door Oekraïne in verschillende landen voor problemen kan gaan zorgen. Met name arme landen in Afrika en Azië zouden daaronder kunnen leiden. India voert ondertussen de graanproductie op en kan dus een groter deel van de export op zich nemen. Het land verwacht voor dit jaar een recordoogst van 111,3 miljoen ton tarwe.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.
21 minuten geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De staking van Noorse luchtverkeersleiders van de afgelopen dagen is voorbij door een deal over een nieuwe cao. De staking ontregelde het vliegverkeer in Noorwegen, waardoor ook enkele vluchten van KLM tussen Amsterdam en Oslo in het weekend kwamen te vervallen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ingenieursbureaus Arcadis en Witteveen+Bos gaan de gemeente Amsterdam helpen bij het verbeteren van de bereikbaarheid van IJburg, Zeeburgereiland en de oostelijke binnenstad. De klus, met een contractwaarde van maximaal 15 miljoen euro, richt zich op de IJburglaan van de Piet Heintunnel tot Steigereiland. De plannen omvatten onder meer een nieuwe onderdoorgang bij de Piet Heintunnel, een fiets- en voetgangersbrug, verlegging van de IJ-tram en aanpassingen aan de aansluiting op de A10.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse particuliere beleggers denkt dat rond aandelen in kunstmatige intelligentie sprake is van een zeepbel. Tegelijk noemen beleggers AI het vaakst als het meest kansrijke beleggingsthema voor de komende drie jaar, meldt Rabobank op basis van een enquête onder 2283 beleggers.
27 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Fraudehelpdesk waarschuwt Nederlanders voor een valse e-mail die zogenaamd van iDEAL-WeroNL zou zijn. Volgens de desk hebben mensen recent nepmails gekregen waarin staat dat ze geld terugkrijgen en dat ze hun identiteit moeten bevestigen.
32 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is dinsdag gestegen tot meer dan 80.000 dollar. Het is voor het eerst sinds medio mei dat de koers van 's werelds grootste en bekendste cryptomunt dit niveau heeft bereikt. De bitcoin zet daarmee zijn opmars van de afgelopen tijd door.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal tankstations in Nederland dreigt de komende jaren sneller te dalen door de gestegen benzineprijzen vanwege de Iranoorlog. Dat voorziet Dirk Mulder, sectorbankier bij ING. Vooral pomphouders in de provincies aan de grenzen met België en Duitsland die alleen daar zitten en geen winkel hebben, lopen volgens hem risico. Daarnaast komt uit cijfers die het ANP heeft opgevraagd bij autobrancheorganisatie BOVAG naar voren dat het aantal tankstations het afgelopen jaar licht is gedaald.
1 uur geleden