India plant grote evacuatie gestrande burgers in buitenland
NEW DELHI (ANP/DPA) - India treft voorbereidingen om op grote schaal gestrande burgers terug te halen uit het buitenland. Er moeten in de eerste week bijna 15.000 mensen worden gerepatrieerd, berichten Indiase media. Dat is maar een fractie van het totale aantal mensen dat opgehaald wil worden.
India zet onder meer legervliegtuigen en marineschepen in bij de terughaalactie, die donderdag van start moet gaan. Alleen in de Verenigde Arabische Emiraten hebben al bijna 200.000 mensen aangegeven dat ze opgehaald willen worden.
Niet alle gestrande burgers komen in aanmerking voor repatriëring. Alleen mensen zonder verdachte symptomen mogen mee. Zij moeten wel betalen voor hun vlucht naar huis en gaan bij terugkeer in quarantaine.
Er worden onder meer vluchten georganiseerd naar de VS, Singapore, de Filipijnen, het Verenigd Koninkrijk en bestemmingen in het Midden-Oosten. Kwetsbare groepen als zwangere vrouwen, ouderen en mensen met medische problemen krijgen voorrang.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
7 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
7 uur geleden