India plant grote evacuatie gestrande burgers in buitenland
NEW DELHI (ANP/DPA) - India treft voorbereidingen om op grote schaal gestrande burgers terug te halen uit het buitenland. Er moeten in de eerste week bijna 15.000 mensen worden gerepatrieerd, berichten Indiase media. Dat is maar een fractie van het totale aantal mensen dat opgehaald wil worden.
India zet onder meer legervliegtuigen en marineschepen in bij de terughaalactie, die donderdag van start moet gaan. Alleen in de Verenigde Arabische Emiraten hebben al bijna 200.000 mensen aangegeven dat ze opgehaald willen worden.
Niet alle gestrande burgers komen in aanmerking voor repatriëring. Alleen mensen zonder verdachte symptomen mogen mee. Zij moeten wel betalen voor hun vlucht naar huis en gaan bij terugkeer in quarantaine.
Er worden onder meer vluchten georganiseerd naar de VS, Singapore, de Filipijnen, het Verenigd Koninkrijk en bestemmingen in het Midden-Oosten. Kwetsbare groepen als zwangere vrouwen, ouderen en mensen met medische problemen krijgen voorrang.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
43 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.
2 uur geleden