India plant grote evacuatie gestrande burgers in buitenland
NEW DELHI (ANP/DPA) - India treft voorbereidingen om op grote schaal gestrande burgers terug te halen uit het buitenland. Er moeten in de eerste week bijna 15.000 mensen worden gerepatrieerd, berichten Indiase media. Dat is maar een fractie van het totale aantal mensen dat opgehaald wil worden.
India zet onder meer legervliegtuigen en marineschepen in bij de terughaalactie, die donderdag van start moet gaan. Alleen in de Verenigde Arabische Emiraten hebben al bijna 200.000 mensen aangegeven dat ze opgehaald willen worden.
Niet alle gestrande burgers komen in aanmerking voor repatriëring. Alleen mensen zonder verdachte symptomen mogen mee. Zij moeten wel betalen voor hun vlucht naar huis en gaan bij terugkeer in quarantaine.
Er worden onder meer vluchten georganiseerd naar de VS, Singapore, de Filipijnen, het Verenigd Koninkrijk en bestemmingen in het Midden-Oosten. Kwetsbare groepen als zwangere vrouwen, ouderen en mensen met medische problemen krijgen voorrang.
Meer uit Buitenland
EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
2 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
6 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
7 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
8 uur geleden