
India passeert grens van vier miljoen coronabesmettingen
NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India heeft als derde land in de wereld melding gemaakt van meer van vier miljoen coronabesmettingen. Het ministerie van Volksgezondheid maakte bekend dat de afgelopen 24 uur bij nog eens 86.432 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen.
Het aantal vastgestelde besmettingen in India steeg in 13 dagen van drie naar vier miljoen. Dat is sneller dan in de Verenigde Staten en Brazilië, volgens officiële cijfers de twee zwaarst getroffen landen. In de VS zijn ruim 6,3 miljoen besmettingen gemeld, in Brazilië ongeveer 4,1 miljoen en in India inmiddels 4,02 miljoen.
Het virus grijpt in India om zich heen in grote steden als Delhi en Mumbai, maar ook in landelijke gebieden met minder medische voorzieningen. Het dodental door de uitbraak in het 1,3 miljard inwoners tellende land staat inmiddels op ruim 69.000.
Versoepelen
De Indiase regering zag zich eerder dit jaar genoodzaakt de strenge lockdown te versoepelen die verspreiding van het virus moest voorkomen. De maatregelen hadden dramatisch uitgepakt voor miljoenen arme Indiërs. Veel dagloners hadden plots geen werk meer en legden soms grote afstanden te voet af om hun dorpen te bereiken.
De officiële cijfers over het aantal doden en coronagevallen in India geven geen volledig beeld van de omvang van de uitbraak. Niet alle besmettingen komen aan het licht omdat niet alle mensen met het virus worden getest.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - De 185 landen die in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat meldden verschillende delegaties na nachtelijk beraad over een laatste ontwerpverdrag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vindt vrijdag om 11.00 uur plaatselijke tijd (21.00 uur in Nederland) plaats in de Amerikaanse staat Alaska. Dat kondigde het Witte Huis aan. Eerder leek het overleg een half uur later te beginnen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenKABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
5 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
12 uur geleden