Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'India overweegt versoepeling lockdown'

'India overweegt versoepeling lockdown'

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten overwegen de strenge lockdown op sommige plaatsen in het land te versoepelen. Coronabrandhaarden moeten wel hermetisch worden afgesloten, zeggen functionarissen.

In het land met 1,3 miljard inwoners zijn tot 14 april landelijke beperkingen van kracht. Die hebben geleid tot chaotische toestanden. Veel dagloners hebben geen werk meer. Ze verlaten de steden en leggen grote afstanden te voet af omdat ze terug willen keren naar hun dorpen.

Premier Narendra Modi moet in de komende dagen besluiten of de lockdown wordt verlengd. Daar hebben meerdere deelstaten volgens hem ook om gevraagd. De premier vindt volgens zijn kantoor echter ook dat zijn land te maken heeft met grote economische uitdagingen.

Gerichter beleid

Gezondheidsfunctionarissen zeggen dat wordt gewerkt aan een gerichter beleid om de uitbraak in te dammen. Op dit moment is meer dan 80 procent van de coronabesmettingen te herleiden naar 62 districten, die samen minder dan 10 procent van het oppervlak van India beslaan. Op sommige plaatsen zijn helemaal geen coronagevallen vastgesteld.

Er wordt naar verluidt gekeken naar de mogelijkheid getroffen gebieden en omliggende districten af te sluiten. Delen van het land waar geen besmettingen zijn gemeld en niemand in quarantaine zit, kunnen volgens een ingewijde juist beperkingen opheffen.

"Er zijn al voorstellen ingediend. Als beperkingen deels worden opgeheven, gebeurt dat op basis van een risico-analyse", benadrukt de bron. Hij zegt ook dat sommige maatregelen, zoals het sluiten van scholen en het verbod op religieuze bijeenkomsten, vermoedelijk in het hele land blijven gelden.

Meer uit Buitenland

Duizenden arrestaties bij jongerenprotest in India

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India heeft in New Delhi meer dan 2000 demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.

1 uur geleden
Palestijnse leider Abbas wil verkiezingen nu in september 2027

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.

2 uur geleden
Turkije verbiedt per november sociale media voor kinderen tot 15

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.

3 uur geleden
EU-voorzitter Ierland wil 140 miljard af van meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.

4 uur geleden
Gemor in Amerikaanse politiek over dieseldeal Trump en Poetin

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.

5 uur geleden
Tientallen gewonden in Panama na zware aardbeving

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.

6 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne na nieuwe aanvallen

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.

6 uur geleden