'India overweegt versoepeling lockdown'
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten overwegen de strenge lockdown op sommige plaatsen in het land te versoepelen. Coronabrandhaarden moeten wel hermetisch worden afgesloten, zeggen functionarissen.
In het land met 1,3 miljard inwoners zijn tot 14 april landelijke beperkingen van kracht. Die hebben geleid tot chaotische toestanden. Veel dagloners hebben geen werk meer. Ze verlaten de steden en leggen grote afstanden te voet af omdat ze terug willen keren naar hun dorpen.
Premier Narendra Modi moet in de komende dagen besluiten of de lockdown wordt verlengd. Daar hebben meerdere deelstaten volgens hem ook om gevraagd. De premier vindt volgens zijn kantoor echter ook dat zijn land te maken heeft met grote economische uitdagingen.
Gerichter beleid
Gezondheidsfunctionarissen zeggen dat wordt gewerkt aan een gerichter beleid om de uitbraak in te dammen. Op dit moment is meer dan 80 procent van de coronabesmettingen te herleiden naar 62 districten, die samen minder dan 10 procent van het oppervlak van India beslaan. Op sommige plaatsen zijn helemaal geen coronagevallen vastgesteld.
Er wordt naar verluidt gekeken naar de mogelijkheid getroffen gebieden en omliggende districten af te sluiten. Delen van het land waar geen besmettingen zijn gemeld en niemand in quarantaine zit, kunnen volgens een ingewijde juist beperkingen opheffen.
"Er zijn al voorstellen ingediend. Als beperkingen deels worden opgeheven, gebeurt dat op basis van een risico-analyse", benadrukt de bron. Hij zegt ook dat sommige maatregelen, zoals het sluiten van scholen en het verbod op religieuze bijeenkomsten, vermoedelijk in het hele land blijven gelden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt dat het in Oekraïne een aanval heeft uitgevoerd op een dronedemonstratie. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv zowel Oekraïense als buitenlandse modellen werden getoond.
53 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - Bij grote bosbranden ten westen en zuidwesten van Bordeaux zijn al 67.000 mensen geëvacueerd of hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het gaat om bewoners en toeristen. De grootste brand is in het departement Gironde waar Bordeaux de hoofdstad van is. Daar is al 12.500 hectare bos verbrand in de omgeving van Lège-Cap-Ferret, niet ver van de kust.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.
1 uur geledenDERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.
2 uur geledenJERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.
2 uur geleden