'India overweegt versoepeling lockdown'
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten overwegen de strenge lockdown op sommige plaatsen in het land te versoepelen. Coronabrandhaarden moeten wel hermetisch worden afgesloten, zeggen functionarissen.
In het land met 1,3 miljard inwoners zijn tot 14 april landelijke beperkingen van kracht. Die hebben geleid tot chaotische toestanden. Veel dagloners hebben geen werk meer. Ze verlaten de steden en leggen grote afstanden te voet af omdat ze terug willen keren naar hun dorpen.
Premier Narendra Modi moet in de komende dagen besluiten of de lockdown wordt verlengd. Daar hebben meerdere deelstaten volgens hem ook om gevraagd. De premier vindt volgens zijn kantoor echter ook dat zijn land te maken heeft met grote economische uitdagingen.
Gerichter beleid
Gezondheidsfunctionarissen zeggen dat wordt gewerkt aan een gerichter beleid om de uitbraak in te dammen. Op dit moment is meer dan 80 procent van de coronabesmettingen te herleiden naar 62 districten, die samen minder dan 10 procent van het oppervlak van India beslaan. Op sommige plaatsen zijn helemaal geen coronagevallen vastgesteld.
Er wordt naar verluidt gekeken naar de mogelijkheid getroffen gebieden en omliggende districten af te sluiten. Delen van het land waar geen besmettingen zijn gemeld en niemand in quarantaine zit, kunnen volgens een ingewijde juist beperkingen opheffen.
"Er zijn al voorstellen ingediend. Als beperkingen deels worden opgeheven, gebeurt dat op basis van een risico-analyse", benadrukt de bron. Hij zegt ook dat sommige maatregelen, zoals het sluiten van scholen en het verbod op religieuze bijeenkomsten, vermoedelijk in het hele land blijven gelden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag zeventien mensen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook zouden er 44 gewonden zijn gevallen. Lokale autoriteiten spraken eerder van één dode in Kyiv en veertien in de omliggende regio.
6 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in de Oekraïense hoofdstad Kyiv en omgeving vijftien mensen om het leven gekomen. Dat meldden lokale autoriteiten, waaronder hulpdiensten.
2 uur geledenRANCHO PALOS VERDES (ANP) - Een gewapende man die foto's en video's maakte op de Trump National Golf Course in het Californische Rancho Palos Verdes, is aangehouden. Het incident vond zondag plaats, twee dagen voor het bezoek van de Amerikaanse president aan die locatie dinsdagavond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het visum van de Braziliaanse ambassadeur in Washington ingetrokken, meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het besluit betekent niet dat de Braziliaanse ambassadeur het land wordt uitgezet, aldus de functionaris.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Uit bedrijf genomen apparatuur van Southern California Edison (SCE) veroorzaakte de dodelijke Eaton-brand, die in januari 2025 aan negentien mensen het leven kostte en een groot deel van de plaats Altadena, bij Los Angeles, verwoestte. Dat blijkt uit een langverwacht onderzoek van de staat Californië, meldt onder meer The Los Angeles Times.
8 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse regering gaat 100 miljoen euro besteden aan schadeherstel in de buurt van Napels na de aardbeving afgelopen vrijdag, meldt de betrokken minister van Bescherming Bevolking, Nello Musumeci. De beving had een kracht van 4.7 en veroorzaakte vooral schade in de gemeente Pozzuoli, ongeveer 10 kilometer ten westen van Napels.
8 uur geledenANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De Guatemalteekse autoriteiten hebben groot alarm afgekondigd naar aanleiding van de uitbarsting van de zeer actieve Volcán de Fuego. Er zijn al ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd. De ruim 3760 meter hoge vulkaan begon maandag met het spuwen van as, rook, gas en vuur en langs de zuidoostelijke helling komen as en lava naar beneden.
12 uur geleden