Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India naar finale WK cricket na zege op Nieuw-Zeeland

India naar finale WK cricket na zege op Nieuw-Zeeland

MUMBAI (ANP) - India heeft zich als eerste land geplaatst voor de finale van het WK cricket. Het gastland, dat in de groepsfase alle negen wedstrijden had gewonnen, versloeg in de halve finale Nieuw-Zeeland met 70 runs verschil.

India begon in het Wankhede Stadion in Mumbai met batten en creëerde via Rohit Sharma (47 runs) en Shubman Gill (80 runs) een goede basis voor een hoog totaal. Virat Kohli (117) en Shreyas Iyer (105) voerden de score verder op, waarna de nummer 1 van de wereldranglijst eindigde op 397 runs voor het verlies van 4 wickets.

Nieuw-Zeeland verloor in de tweede innings snel zijn openingsbatsmen, maar herstelde zich dankzij Kane Williamson (69 runs) en Daryl Mitchell (134 runs). Na hun vertrek wist alleen Glenn Phillips (41 runs) nog in de dubbele cijfers te eindigen, waardoor Nieuw-Zeeland strandde op 327 runs in de voorlaatste over. De Indiase bowler Mohammed Shami rekende zeven van de tien batsmen in.

De tweede halve finale gaat donderdag tussen Zuid-Afrika en Australië. De finale staat zondag in Ahmedabad op het programma. Oranje eindigde ondanks twee zeges als laatste in de groepsfase.

Meer uit Sport

Winnares Rybakina kampte met twijfels voor US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Elena Rybakina had van tevoren niet verwacht de US Open te winnen. De tennisster uit Kazachstan vertelde na haar overwinning op Aryna Sabalenka (6-4 5-7 6-2) in de finale van het toernooi dat ze aan de start van de US Open twijfels had over haar fitheid.

2 uur geleden
Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

9 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

13 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

13 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

15 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

15 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

15 uur geleden