
India moet binnenblijven om coronavirus
NEW DELHI (ANP/DPA) - De circa 1,3 miljard inwoners van India moeten zondag veertien uur binnenblijven vanwege een landelijk uitgaansverbod dat is ingesteld om verspreiding van het coronavirus af te remmen.
Het verbod duurt van zeven uur 's ochtends (lokale tijd) tot negen uur in de avond. Premier Narendra Modi zei kort voordat de maatregel van kracht werd dat het uitgaansverbod "enorme kracht zal geven" aan de Indiase bestrijding van het coronavirus. "De stappen die we nu nemen, zullen ons in de toekomst helpen", stelde Modi. "Blijf binnen en gezond."
Meerdere staten in India zijn op slot gegaan om besmettingen te voorkomen. Komende week weert het land alle internationale passagiersvluchten en eerder zijn visumaanvragen voor de meeste landen al stopgezet. 332 gevallen van het longvirus zijn bekend in India, vijf patiënten zijn overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat hij begint met de voorbereidingen voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Waar en wanneer deze ontmoeting moet plaatsvinden, is nog niet duidelijk, aldus Trump.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Europese leiders gesproken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Trump schrijft op Truth Social dat "meerdere Europese landen de veiligheidsgaranties garanderen, met coördinatie van de Verenigde Staten".
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft overleg met de leiders van Oekraïne en Europa onderbroken om met de Russische president Vladimir Poetin te bellen. Daarna gingen de besprekingen op het Witte Huis verder, meldt de Duitse krant Bild. Trump probeert tussen Moskou en Kyiv te bemiddelen en had al aangekondigd na afloop met Poetin te bellen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De vrouw die de drugs zou hebben verkocht die acteur Matthew Perry (Friends) fataal werden, gaat schuld bekennen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Op een toekomstige Russisch-Oekraïense top kunnen grondgebied en Oekraïnes veiligheid besproken worden, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wil over "al die gevoelige zaken" met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin praten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gepleit voor een vierpartijentop in het vredesproces voor Oekraïne. "Want als we het over veiligheidsgaranties hebben, hebben we het over de veiligheid van het hele Europese continent", zei hij tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis met andere Europese leiders en de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezegging te willen bijdragen aan veiligheidsgaranties voor Oekraïne is een doorbraak, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Hij ziet daarmee kans op een uitweg uit de oorlog. "Dat maakt echt het verschil."
2 uur geleden