
India meldt dood daders van aanval op toeristen in Kasjmir
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - India zegt dat het drie Pakistanen heeft gedood die betrokken waren bij een dodelijke aanval op toeristen afgelopen april in de betwiste regio Kasjmir. Het geweld leidde tot dagenlange gevechten tussen India en Pakistan.
De aanval in het Indiase deel van Kasjmir, dat zowel door India als Pakistan volledig wordt geclaimd, leidde tot 26 doden. De Indiase minister van Binnenlandse Zaken, Amit Shah, heeft nu bekendgemaakt dat de drie daders zijn gedood. Dat gebeurde volgens het leger tijdens een "hevig vuurgevecht" in Kasjmir.
Het drietal zou zijn geïdentificeerd als leden van Lashkar-e-Taiba, een Pakistaanse groepering die door de Verenigde Naties als terroristisch is aangemerkt. De regering in Pakistan ontkent betrokkenheid bij de aanval.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Moskou heeft nog tien dagen de tijd om tot een bestand te komen in Oekraïne, anders volgen er nieuwe sancties, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers.
2 uur geledenGAZA (ANP) - Een crewlid van de Oscarwinnende documentaire No Other Land, over de gevolgen van de bezetting van de Westelijke Jordaanoever, is gedood door een Israëlische kolonist. Dat maakte Yuval Abraham, een van de coregisseurs van de documentaire, bekend op X. Het slachtoffer, de 31-jarige Awdah Hathleen, zou in de buurt van Hebron onder vuur zijn genomen door een eerder door de Europese Unie en de Verenigde Staten bestrafte kolonist.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse regering zet Israël onder druk met de mogelijke erkenning van de staat Palestina als de Israëlische regering de hulpverlening aan de Palestijnen in de Gazastrook niet verbetert. Ondertussen is de eerste Britse hulp vanuit de lucht op het afgegrendelde gebied gedropt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft tijdens zijn werkbezoek aan Duitsland Israël erop gewezen dat de hulpverlening aan de grotendeels verwoeste Gazastrook "niet gepolitiseerd mag worden". Dat zei hij tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Abdullah bezoekt het land vanaf dinsdag om het met Merz onder meer te hebben over de nijpende situatie in Gaza.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers van Hamas die in het Qatarese Doha zijn voor onderhandelingen met Israël vertrekken naar Turkije. Zij zullen in Istanbul Turkse functionarissen spreken over de laatste stand van zaken, aldus een Hamas-functionaris tegen persbureau AFP. Een hoge functionaris van de Palestijnse groepering gaat ook mee.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk overwegen om hun ministers van Buitenlandse Zaken naar Israël te sturen, zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Door de humanitaire crisis in Gaza neemt de internationale druk op Israël steeds verder toe.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.
10 uur geleden