India meldt bijna 260.000 nieuwe coronabesmettingen in 24 uur
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn in het afgelopen etmaal bijna 260.000 nieuwe coronabesmettingen vastgesteld, heeft het Indiase ministerie van Volksgezondheid vrijdagochtend gemeld. Daarmee is sprake van een daling van ongeveer 16.000 gevallen ten opzichte van donderdag.
Met de nieuwe gevallen erbij komt het totale aantal vastgestelde besmettingen in India op 26,03 miljoen. Waarschijnlijk ligt dat aantal in werkelijkheid veel hoger omdat coronatesten er maar in gebrekkige mate voorhanden zijn.
Hoewel het aantal nieuwe besmettingen er in de afgelopen 24 uur daalde, is het aantal sterfgevallen in het laatste etmaal er toegenomen. Dat waren er ongeveer 4200, zo'n 300 meer dan het aantal doden dat donderdag werd gemeld. Het totale officiële aantal Indiase coronadoden komt daarmee op 291.331.
India heeft na de Verenigde Staten het hoogste aantal besmettingen ter wereld, en na de Verenigde Staten en Brazilië het hoogste dodental, blijkt uit de cijfers van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
1 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
4 uur geleden