Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India komt dit jaar met beleid voor afvangen koolstof

India komt dit jaar met beleid voor afvangen koolstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India staat op het punt om beleid te lanceren voor het afvangen van koolstof, zodat het land zijn groeiende uitstoot kan aanpakken zonder minder steenkool te hoeven verbruiken. In het beleid komen stimuleringsmaatregelen voor bedrijven om hun uitstoot af te vangen, te hergebruiken en waar mogelijk onder de grond op te slaan, zegt Rajnath Ram, energieadviseur van de Indiase regering.

De energiesector zorgt volgens Ram voor 42 procent van de totale uitstoot van India. "We schatten dat 70 procent daarvan kan worden opgevangen en hergebruikt door koolstofafvang", zegt hij in een interview. Het beleid wordt naar verwachting later dit jaar gelanceerd als de regering van premier Narendra Modi na de verkiezingen kan aanblijven.

India heeft naar eigen zeggen een enorme voorraad steenkool, een van de meest vervuilende fossiele brandstoffen. Bij het verbranden van brandstoffen waarin koolstof zit, ontstaat broeikasgas CO2. Door koolstof af te vangen en op te slaan kan de uitstoot van CO2 worden verminderd. India lijkt echter nog niet klaar te zijn om minder steenkool te gaan verbruiken. Het land was vorig jaar een van de landen die juist meer steenkool gebruikten om aan energie te komen dan in 2022.

Meer uit Financieel

Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

21 minuten geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

2 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

3 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

3 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

3 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

5 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

5 uur geleden