India komt dit jaar met beleid voor afvangen koolstof
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India staat op het punt om beleid te lanceren voor het afvangen van koolstof, zodat het land zijn groeiende uitstoot kan aanpakken zonder minder steenkool te hoeven verbruiken. In het beleid komen stimuleringsmaatregelen voor bedrijven om hun uitstoot af te vangen, te hergebruiken en waar mogelijk onder de grond op te slaan, zegt Rajnath Ram, energieadviseur van de Indiase regering.
De energiesector zorgt volgens Ram voor 42 procent van de totale uitstoot van India. "We schatten dat 70 procent daarvan kan worden opgevangen en hergebruikt door koolstofafvang", zegt hij in een interview. Het beleid wordt naar verwachting later dit jaar gelanceerd als de regering van premier Narendra Modi na de verkiezingen kan aanblijven.
India heeft naar eigen zeggen een enorme voorraad steenkool, een van de meest vervuilende fossiele brandstoffen. Bij het verbranden van brandstoffen waarin koolstof zit, ontstaat broeikasgas CO2. Door koolstof af te vangen en op te slaan kan de uitstoot van CO2 worden verminderd. India lijkt echter nog niet klaar te zijn om minder steenkool te gaan verbruiken. Het land was vorig jaar een van de landen die juist meer steenkool gebruikten om aan energie te komen dan in 2022.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriƫle productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
6 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geleden