India komt dit jaar met beleid voor afvangen koolstof
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India staat op het punt om beleid te lanceren voor het afvangen van koolstof, zodat het land zijn groeiende uitstoot kan aanpakken zonder minder steenkool te hoeven verbruiken. In het beleid komen stimuleringsmaatregelen voor bedrijven om hun uitstoot af te vangen, te hergebruiken en waar mogelijk onder de grond op te slaan, zegt Rajnath Ram, energieadviseur van de Indiase regering.
De energiesector zorgt volgens Ram voor 42 procent van de totale uitstoot van India. "We schatten dat 70 procent daarvan kan worden opgevangen en hergebruikt door koolstofafvang", zegt hij in een interview. Het beleid wordt naar verwachting later dit jaar gelanceerd als de regering van premier Narendra Modi na de verkiezingen kan aanblijven.
India heeft naar eigen zeggen een enorme voorraad steenkool, een van de meest vervuilende fossiele brandstoffen. Bij het verbranden van brandstoffen waarin koolstof zit, ontstaat broeikasgas CO2. Door koolstof af te vangen en op te slaan kan de uitstoot van CO2 worden verminderd. India lijkt echter nog niet klaar te zijn om minder steenkool te gaan verbruiken. Het land was vorig jaar een van de landen die juist meer steenkool gebruikten om aan energie te komen dan in 2022.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
9 uur geleden