Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India keurt Leids Janssen-vaccin goed

India keurt Leids Janssen-vaccin goed

NEW DELHI (ANP) - India heeft via een noodprocedure goedkeuring gegeven voor het gebruik van het Leidse Janssen-vaccin. "Dit geeft een nieuwe impuls aan de gezamenlijke strijd in ons land tegen Covid-19", zei minister van Volksgezondheid Mansukh Mandaviya op Twitter. Hij zei dat inmiddels vijf coronavaccins zijn goedgekeurd in zijn ruim 1,3 miljard inwoners tellende land.

Farmaceut Johnson & Johnson had vrijdag bekendgemaakt dat het India had gevraagd het Janssen-vaccin goed te keuren. Minister Mandaviya liet een dag later al weten dat die toestemming was verleend. India heeft ook al groen licht gegeven voor het gebruik van coronavaccins van Moderna, AstraZeneca, Bharat Biotech en het Russische Gamaleja-Instituut.

Het land krijgt nu voor eerst de beschikking over een vaccin waarmee mensen maar één keer geprikt hoeven te worden. De meeste coronavaccins vereisen twee doses en sommige landen geven zelfs al een derde prik aan kwetsbare groepen. Over de distributie van het Janssen-vaccin in India zouden afspraken zijn gemaakt met de lokale farmaceut Biological E. Limited.

India meldt sinds begin juli enkele tienduizenden nieuwe coronabesmettingen per dag. Dat zijn er veel minder dan tijdens een grote coronagolf in mei. Toen werden er dagelijks soms meer dan 400.000 nieuwe besmettingen geregistreerd. Het vaccineren kwam in India moeizaam van de grond. Inmiddels hebben ruim 495 miljoen mensen minstens één vaccindosis toegediend gekregen.

Meer uit Buitenland

Dodental na zware regenval in Japan loopt op

CHIBA (ANP/RTR) - Het dodental na de uitzonderlijk zware regenval in Japan is opgelopen tot acht, melden de Japanse omroep NHK en persbureau Kyodo. Sommige van de doden werden bij overstroomde wegen gevonden. Anderen zaten vast in hun voertuigen.

22 minuten geleden
Resten Spaanse middeleeuwse koningen geëvacueerd om natuurbrand

HUESCA (ANP/RTR) - In het noorden van Spanje is een historisch klooster ontruimd voor een naderende natuurbrand. Militairen hebben niet alleen allerlei waardevolle spullen weggehaald; ook de resten van drie koningen uit de elfde eeuw zijn haastig geëvacueerd.

1 uur geleden
Rusland wijst bestand voor koopvaardij op Zwarte Zee af

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wijst een bestand voor de commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee af. Er is volgens het Kremlin "geen enkele grond voor halve maatregelen die enkel het regime in Kyiv wat ademruimte geven".

1 uur geleden
Poolse oud-premier Morawiecki uit partij gezet na partijsplitsing

WARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) heeft ongeveer veertig parlementariërs uit de partij gezet na een interne splitsing. Onder hen is oud-premier Mateusz Morawiecki. Zij waren het niet eens met partijvoorzitter Jarosław Kaczyński, die voor een rechtsere koers is.

2 uur geleden
Parlementair onderzoek naar Farage gaat verder

LONDEN (ANP/RTR) - Het parlementaire onderzoek naar Nigel Farage en een miljoenendonatie is hervat. Het onderzoek werd stilgelegd nadat de leider van Reform UK was opgestapt als parlementariër. Hij keert door zijn overwinning bij de tussentijdse verkiezingen terug in het Britse Lagerhuis.

3 uur geleden
Marokko en Spanje willen nieuwe bestorming Ceuta voorkomen

CEUTA/RABAT (ANP) - Zowel aan de Spaanse als aan de Marokkaanse kant van de grens van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta wordt het aantal grensbewakers opgevoerd en wordt de controle versterkt. Spanje heeft inmiddels 1600 politiemensen en 2000 militairen langs de ongeveer 8 kilometer lange grens en had al maatregelen getroffen om de zwemmende migranten in zee te weren, melden Spaanse media. Volgens de krant El Mundo zijn er over het algemeen bijna de helft meer politiemensen dan eind juli.

5 uur geleden
Duitsland evacueert dorp Gey om naderende natuurbrand

GEY (ANP/RTR/DPA) - In Duitsland wordt een dorp geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. De evacuatie treft alle 1800 inwoners van Gey, een plaatsje op enkele tientallen kilometers van zowel Nederland als België.

6 uur geleden