Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India importeert meer Russische olie als inflatiemaatregel

India importeert meer Russische olie als inflatiemaatregel

NEW DELHI (ANP/RTR) - Het importeren van Russische olie maakt onderdeel uit van de strategie van India om de inflatie binnen de perken te houden. Dat zei de Indiase minister van Financiën. India grijpt de sancties tegen Rusland door westerse landen aan om via Moskou goedkoper aan de grondstof te komen.

Ondanks druk van het Westen heeft India de Russische invasie in Oekraïne niet veroordeeld. In plaats daarvan roept het land op om tot een diplomatieke oplossing van de crisis en een einde aan het geweld te komen.

De invoer van olie uit Rusland is momenteel goed voor 12 tot 13 procent van de grondstoffenimport. Dat was voor de invasie in Oekraïne circa 2 procent. India is de op twee na grootste importeur en gebruiker van ruwe olie ter wereld.

De Indiase detailhandelsprijzen lagen in juli 6,7 procent hoger dan een jaar eerder. Het inflatiecijfer daalde op jaarbasis nu al voor de derde maand op rij. Evengoed ligt het cijfer al maanden boven de doelstelling van maximaal 6 procent.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

5 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

13 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

13 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

15 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

16 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

18 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

18 uur geleden