India importeert meer Russische olie als inflatiemaatregel
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het importeren van Russische olie maakt onderdeel uit van de strategie van India om de inflatie binnen de perken te houden. Dat zei de Indiase minister van Financiën. India grijpt de sancties tegen Rusland door westerse landen aan om via Moskou goedkoper aan de grondstof te komen.
Ondanks druk van het Westen heeft India de Russische invasie in Oekraïne niet veroordeeld. In plaats daarvan roept het land op om tot een diplomatieke oplossing van de crisis en een einde aan het geweld te komen.
De invoer van olie uit Rusland is momenteel goed voor 12 tot 13 procent van de grondstoffenimport. Dat was voor de invasie in Oekraïne circa 2 procent. India is de op twee na grootste importeur en gebruiker van ruwe olie ter wereld.
De Indiase detailhandelsprijzen lagen in juli 6,7 procent hoger dan een jaar eerder. Het inflatiecijfer daalde op jaarbasis nu al voor de derde maand op rij. Evengoed ligt het cijfer al maanden boven de doelstelling van maximaal 6 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
30 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
2 uur geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
3 uur geleden