India importeert meer Russische olie als inflatiemaatregel
NEW DELHI (ANP/RTR) - Het importeren van Russische olie maakt onderdeel uit van de strategie van India om de inflatie binnen de perken te houden. Dat zei de Indiase minister van Financiën. India grijpt de sancties tegen Rusland door westerse landen aan om via Moskou goedkoper aan de grondstof te komen.
Ondanks druk van het Westen heeft India de Russische invasie in Oekraïne niet veroordeeld. In plaats daarvan roept het land op om tot een diplomatieke oplossing van de crisis en een einde aan het geweld te komen.
De invoer van olie uit Rusland is momenteel goed voor 12 tot 13 procent van de grondstoffenimport. Dat was voor de invasie in Oekraïne circa 2 procent. India is de op twee na grootste importeur en gebruiker van ruwe olie ter wereld.
De Indiase detailhandelsprijzen lagen in juli 6,7 procent hoger dan een jaar eerder. Het inflatiecijfer daalde op jaarbasis nu al voor de derde maand op rij. Evengoed ligt het cijfer al maanden boven de doelstelling van maximaal 6 procent.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
15 uur geleden