India: geschokt over doodstraffen voor acht Indiërs in Qatar
NEW DELHI (ANP/AFP) - India is "geschokt" dat in Qatar acht Indiërs zijn veroordeeld tot de doodstraf. De regering in New Delhi zegt contact op te nemen met de autoriteiten in Qatar en de veroordeelden juridische en consulaire hulp te verlenen. De acht zijn volgens berichten in Indiase media veroordeeld voor spionage.
Qatar heeft nog geen officiële uitlatingen gedaan over de veroordeling van de acht. Het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring nog op details over de veroordelingen te wachten.
Volgens Indiase media gaat het om medewerkers van het bedrijf Al Dahra, dat zich bezighoudt met luchtvaart, veiligheid en defensie. Er zouden onder anderen marineofficieren bij zijn. De mannen zouden in augustus vorig jaar zijn aangehouden in de Qatarese hoofdstad Doha.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
4 uur geleden