India geeft diplomaten na maanden weer toegang tot Kasjmir
SRINAGAR/NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandse diplomaten hebben donderdag regio Kasjmir bezocht. Het was de eerste keer dat buitenlandse zaakgelastigden de noordelijke deelstaat bezoeken nadat India begin augustus Kasjmir zijn speciale autonomie had ontnomen.
Een woordvoerder van het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat diplomaten van vijftien landen, waaronder de Verenigde Staten, Zuid-Korea, Nigeria en Argentinië, op een tweedaagse reis waren "om uit de eerste hand de inspanningen te zien die de regering heeft geleverd om de situatie te normaliseren". Veel landen en de Europese Unie weigerden mee te gaan omdat het bezoek onder toezicht van India staat en zij zich niet vrijelijk mogen bewegen. Ook mogen zij geen gevangen genomen lokale politici bezoeken.
De regio Kasjmir wordt al jaren betwist. Zowel Pakistan als India claimt het gebied waar een moslimmeerderheid woont. Tot begin augustus had Kasjmir meer autonomie dan andere Indiase regio's, maar die speciale status is in augustus opgeheven. Om rellen te voorkomen, werd direct een avondklok ingesteld, telefoon- en internetnetwerken geblokkeerd en duizenden mensen opgepakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
2 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
3 uur geleden