India geeft diplomaten na maanden weer toegang tot Kasjmir
SRINAGAR/NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandse diplomaten hebben donderdag regio Kasjmir bezocht. Het was de eerste keer dat buitenlandse zaakgelastigden de noordelijke deelstaat bezoeken nadat India begin augustus Kasjmir zijn speciale autonomie had ontnomen.
Een woordvoerder van het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat diplomaten van vijftien landen, waaronder de Verenigde Staten, Zuid-Korea, Nigeria en Argentiniƫ, op een tweedaagse reis waren "om uit de eerste hand de inspanningen te zien die de regering heeft geleverd om de situatie te normaliseren". Veel landen en de Europese Unie weigerden mee te gaan omdat het bezoek onder toezicht van India staat en zij zich niet vrijelijk mogen bewegen. Ook mogen zij geen gevangen genomen lokale politici bezoeken.
De regio Kasjmir wordt al jaren betwist. Zowel Pakistan als India claimt het gebied waar een moslimmeerderheid woont. Tot begin augustus had Kasjmir meer autonomie dan andere Indiase regio's, maar die speciale status is in augustus opgeheven. Om rellen te voorkomen, werd direct een avondklok ingesteld, telefoon- en internetnetwerken geblokkeerd en duizenden mensen opgepakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
3 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
3 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
5 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
6 uur geleden