Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India gaat mogelijk rijstexport aan banden leggen

India gaat mogelijk rijstexport aan banden leggen

NEW DELHI (ANP) - India gaat naar verwachting de export van sommige rijstsoorten beperken omdat het binnenlandse aanbod wordt bedreigd. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

De Indiase overheid bespreekt op dit moment beperkingen op de export van zogeheten breukrijst, die goed is voor bijna 20 procent van de Indiase uitvoer naar het buitenland. De gesprekken hierover zouden in een vergevorderd stadium zijn. Breukrijst, rijstkorrels die tijdens het oogsten of transporteren zijn gebroken, wordt met name in veevoer en voor de productie van ethanol gebruikt.

De mogelijke beperkingen zijn het gevolg van de tegenvallende oogst. Deze is dit seizoen gekrompen omdat in sommige belangrijke gebieden voor de rijstproductie weinig regen is gevallen.

Toenemende buitenlandse vraag

Bovendien zijn de prijzen van de rijst hard gestegen dit jaar door toenemende vraag uit het buitenland. Tot de belangrijkste afnemers behoren China, dat het voornamelijk voor veevoer gebruikt, en enkele Afrikaanse landen die de rijst voor voedsel importeren.

India is goed voor 40 procent van de wereldwijde rijsthandel. De restricties zullen gevolgen hebben voor de miljarden mensen die afhankelijk zijn van het basisvoedselproduct. Voor landen die al worstelen met een voedselcrisis zal het bovendien een extra klap betekenen.

Russische inval Oekraïne

Na de Russische inval in Oekraïne ontstonden er tekorten voor tarwe en maïs en schoten de prijzen van deze gewassen omhoog. Door de grote rijstvoorraden kon een grotere voedselcrisis worden voorkomen.

India verbood in mei al tarwetransporten nadat een hittegolf de tarweopbrengsten in verschillende staten had geschaad. Het land legde ook al de export van suiker aan banden. Deze exportverboden veroorzaakten schokgolven over de wereldmarkt.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

4 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

4 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

4 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

6 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

6 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

7 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

8 uur geleden