Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India en Pakistan lijden onder vroege hittegolf

India en Pakistan lijden onder vroege hittegolf

NEW DELHI (ANP/DPA) - In grote delen van India en Pakistan lijdt de bevolking momenteel onder een even vroege als hevige hittegolf. De temperaturen kwamen donderdag opnieuw ruim boven de 40 graden uit. In New Delhi steeg het kwik tot 43 graden. India maakte al de warmste maart mee sinds het bijhouden van de statistieken 122 jaar geleden begon.

De meteorologische diensten van beide landen waarschuwen de mensen voortdurend maatregelen te nemen tegen de aanhoudende hitte, zoals voldoende drinken, de schaduw opzoeken en voor verkoeling zorgen. In de Indiase hoofdstad doen de straatverkopers van water met citroen en de meloenenkraampjes goede zaken.

In Zuid-Azië zijn temperaturen boven de 40 graden niets bijzonders, maar zo vroeg in het jaar wel. Doorgaans houden de Indiërs en Pakistani er pas in mei en juni rekening mee. Volgens de directeur van de gezondheidsdienst in Gandhinagar is de huidige hittegolf een waarschuwing voor wat nog komen gaat. Meteorologen in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi wezen op het uitblijven van de verkoelende zuidenwind uit de Arabische Zee in april.

Klimaatverandering

Weerdeskundigen van het Imperial College London wijten de extreme temperaturen in deze tijd van het jaar in India aan de klimaatverandering. "Vóór de opwarming van de aarde kwamen temperaturen zoals deze maand in India eenmaal in de 50 jaar voor. Nu één keer in de vier jaar', aldus Mariam Zachariah. "En zolang de uitstoot van broeikasgassen niet stopt, gaat het nog veel vaker gebeuren."

Behalve voor de inwoners hebben deze weersomstandigheden ook gevolgen voor de landbouw. In de Indiase deelstaten Punjab, Haryana en Uttar Pradesh was volgens de krant The Economic Times de tarweoogst 10 tot 35 procent minder. Ook is het gevaar van brand, zoals onlangs op een vuilstortplaats bij New Delhi en in Pakistaanse bossen, toegenomen en kan het sneller smelten van de sneeuw en gletsjers in de Himalaya voor problemen zorgen.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

4 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

5 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

5 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

6 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

7 uur geleden