Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India en Pakistan lijden onder vroege hittegolf

India en Pakistan lijden onder vroege hittegolf

NEW DELHI (ANP/DPA) - In grote delen van India en Pakistan lijdt de bevolking momenteel onder een even vroege als hevige hittegolf. De temperaturen kwamen donderdag opnieuw ruim boven de 40 graden uit. In New Delhi steeg het kwik tot 43 graden. India maakte al de warmste maart mee sinds het bijhouden van de statistieken 122 jaar geleden begon.

De meteorologische diensten van beide landen waarschuwen de mensen voortdurend maatregelen te nemen tegen de aanhoudende hitte, zoals voldoende drinken, de schaduw opzoeken en voor verkoeling zorgen. In de Indiase hoofdstad doen de straatverkopers van water met citroen en de meloenenkraampjes goede zaken.

In Zuid-Azië zijn temperaturen boven de 40 graden niets bijzonders, maar zo vroeg in het jaar wel. Doorgaans houden de Indiërs en Pakistani er pas in mei en juni rekening mee. Volgens de directeur van de gezondheidsdienst in Gandhinagar is de huidige hittegolf een waarschuwing voor wat nog komen gaat. Meteorologen in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi wezen op het uitblijven van de verkoelende zuidenwind uit de Arabische Zee in april.

Klimaatverandering

Weerdeskundigen van het Imperial College London wijten de extreme temperaturen in deze tijd van het jaar in India aan de klimaatverandering. "Vóór de opwarming van de aarde kwamen temperaturen zoals deze maand in India eenmaal in de 50 jaar voor. Nu één keer in de vier jaar', aldus Mariam Zachariah. "En zolang de uitstoot van broeikasgassen niet stopt, gaat het nog veel vaker gebeuren."

Behalve voor de inwoners hebben deze weersomstandigheden ook gevolgen voor de landbouw. In de Indiase deelstaten Punjab, Haryana en Uttar Pradesh was volgens de krant The Economic Times de tarweoogst 10 tot 35 procent minder. Ook is het gevaar van brand, zoals onlangs op een vuilstortplaats bij New Delhi en in Pakistaanse bossen, toegenomen en kan het sneller smelten van de sneeuw en gletsjers in de Himalaya voor problemen zorgen.

Meer uit Buitenland

Communistische Jara leidt exitpoll presidentsverkiezingen Chili

SANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.

51 minuten geleden
Duitse veiling van holocaustobjecten afgeblazen

NEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.

7 uur geleden
Republikein: grote wens om Epstein-dossiers vrij te geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.

9 uur geleden
Amerikaanse oorlogsvloot vaart Caribische Zee binnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.

9 uur geleden
Nieuw Egyptisch museum Caïro overspoeld door bezoekers

CAÏRO (ANP/DPA) - Twee weken na de feestelijke opening van het Groot Egyptische Museum (GEM) in Caïro is besloten de bezoekersstromen te beheersen. Toegangskaarten kunnen alleen nog voor een tijdvak worden geboekt. Vanaf begin december is de ticketverkoop tot nader order alleen nog online mogelijk, meldt het museum.

10 uur geleden
Ecuador zegt grootste drugsbaas van het land te hebben gepakt

QUITO (ANP/AFP) - De president van Ecuador, Daniel Noboa, zegt op X de leider van 's lands grootste drugskartel te hebben gearresteerd. Het gaat om 'Pipo' Chavarría, die aan het hoofd staat van Los Lobos, aldus Noboa in zijn bericht. Volgens de president veinsde Pipo dat hij dood was en zat hij met een valse identiteit ondergedoken in Europa, vanwaaruit hij het drugskartel runde en opdracht gaf tot moord. Noboa voegt eraan toe dat "Ecuador vandaag wint".

12 uur geleden
Beierse deelstaatpremier noemt AfD'ers 'hofnarren van Poetin'

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Markus Söder, de premier van de Duitse deelstaat Beieren, heeft AfD'ers uitgemaakt voor "hofnarren van Poetin". Tijdens een bijeenkomst voor jonge Duitse conservatieven noemde Söder politici van de radicaalrechtse partij "slijmers, narren aan Poetins hof en dienaars van het Kremlin". De premier vervolgde zijn kritiek door te zeggen dat de AfD deels uit "vreemde mensen" bestaat, van wie sommigen vervolgd worden voor uiteenlopende zaken, zoals extremisme. "We hebben een totaal ander idee van vrijheid."

13 uur geleden