India denkt aan organisatie Spelen 2032
NEW DELHI (ANP/DPA) - India heeft interesse om de Olympische Spelen van 2032 te organiseren. Daarmee zou het op één na dichtstbevolkte land ter wereld mogelijk een concurrent worden van het Ruhrgebied, de Duitse regio die ook belangstelling heeft. Ook Australië is een mogelijke kandidaat voor de eerste te vergeven Spelen. Volgend jaar is Tokio alsnog aan de beurt na het uitstel vanwege de coronacrisis. Voor 2024 en 2028 zijn Parijs en Los Angeles al aangewezen.
"We zijn in ieder geval geïnteresseerd en hebben het Internationaal Olympisch Comité dat per brief duidelijk gemaakt", zei Narinder Dhruv Batra, de voorzitter van het Indiaas olympisch comité. Als voorproefje wil zijn land in 2026 de Jeugd Olympische Spelen huisvesten. Om de kandidatuur officieel te maken wacht nog wel overleg met de overheid. Dat is vanwege de coronacrisis momenteel niet mogelijk. Batra rekent in augustus of september op vervolgstappen.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
22 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
16 uur geleden