Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

India denkt aan organisatie Spelen 2032

India denkt aan organisatie Spelen 2032

NEW DELHI (ANP/DPA) - India heeft interesse om de Olympische Spelen van 2032 te organiseren. Daarmee zou het op één na dichtstbevolkte land ter wereld mogelijk een concurrent worden van het Ruhrgebied, de Duitse regio die ook belangstelling heeft. Ook Australië is een mogelijke kandidaat voor de eerste te vergeven Spelen. Volgend jaar is Tokio alsnog aan de beurt na het uitstel vanwege de coronacrisis. Voor 2024 en 2028 zijn Parijs en Los Angeles al aangewezen.

"We zijn in ieder geval geïnteresseerd en hebben het Internationaal Olympisch Comité dat per brief duidelijk gemaakt", zei Narinder Dhruv Batra, de voorzitter van het Indiaas olympisch comité. Als voorproefje wil zijn land in 2026 de Jeugd Olympische Spelen huisvesten. Om de kandidatuur officieel te maken wacht nog wel overleg met de overheid. Dat is vanwege de coronacrisis momenteel niet mogelijk. Batra rekent in augustus of september op vervolgstappen.

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

2 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

4 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

4 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

7 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

8 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

9 uur geleden