Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Independer: Nederland telt steeds meer woningen met airco's

Independer: Nederland telt steeds meer woningen met airco's

HILVERSUM (ANP) - Nederland telt steeds meer woningen met geïnstalleerde airco's. Sinds 2019 is dit aantal bijna verzesvoudigd, heeft prijsvergelijkingssite Independer uitgezocht op basis van gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Independer telde in 2023 meer dan 1,3 miljoen woningen waar een airco is geïnstalleerd. In 2019 waren dit er nog ruim 231.000. Vooral vanaf 2020, toen veel Nederlanders door de coronapandemie aan huis gekluisterd waren, groeide het aantal airco's hard. In een jaar tijd werden toen voor het eerst meer dan 200.000 nieuwe airco's geïnstalleerd.

"De trend richting airco's is niet geheel verrassend, zeker door de hoge gasprijzen van de afgelopen jaren", zegt energie-expert Joris Kerkhof van Independer. "Airco's zijn flexibel in te zetten voor zowel verkoeling in de zomer als verwarming in de winter. Daarnaast zijn ze relatief goedkoop in verbruik. Zeker als verwarming kunnen airco's een interessant alternatief zijn voor stoken op gas."

Huur- en koopwoningen

Voor het onderzoek heeft Independer gekeken naar de CBS-cijfers van het aantal airco's op de laatste dag van elk jaar. Dit heeft de site afgezet tegen het totaal aantal woningen van dat jaar.

Er zijn wel grote verschillen tussen huur- en koopwoningen, komt daarnaast naar voren uit de gegevens van het CBS. Minder dan 5 procent van de huishoudens in huurwoningen heeft vaste airconditioning. Bij huishoudens in koopwoningen is dat een stuk meer. Binnen die groep heeft 18 procent vaste airco.

Limburg aan kop

Ook per provincie zijn er verschillen. Limburg is koploper. Daar heeft bijna drie op de tien huishoudens een vaste airco. In Groningen en Flevoland gaat het maar om ongeveer 7 procent, in Noord-Brabant maakt zo'n 17 procent van de huishoudens gebruik van een vaste airco.

Meer uit Financieel

Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

43 minuten geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

1 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

4 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

9 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

10 uur geleden